Τοντ: Έδωσα το λόγο μου, το Ακρόπολις το 2015 στο WRC!

Θέματα που αφορούν αγώνες αυτοκινήτων.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Τοντ: Έδωσα το λόγο μου, το Ακρόπολις το 2015 στο WRC!

Δημοσίευση από kostas013 » Πέμ Δεκ 12, 2013 11:03 pm

Εικόνα

Στο περιθώριο της Ολομέλειας της FIA στο Παρίσι την προηγούμενη Παρασκευή συζητήθηκαν πολλά και ενδιαφέροντα.

Ανάμεσα στα μέλη του Παγκοσμίου Συμβουλίου και ο Βασίλης Δεσποτόπουλος, άλλοτε πρόεδρος της ΕΛΠΑ και μέχρι σήμερα μέλος του Συμβουλίου της FIA. Ο κ. Δεσποτόπουλος βρέθηκε στο Παρίσι τόσο στην συνεδρίαση του Παγκοσμίου Συμβουλίου όσο και στη βραδινή βράβευση των πρωταθλητών του 2013. Εκεί είχε την ευκαιρία να αφουγκραστεί όλο το παρασκήνιο της τελικής διαμόρφωσης των προγραμμάτων τόσο για τη F1 όσο και για το WRC.

Φυσικά ο Έλληνας εκπρόσωπος είχε επικεντρώσει την προσοχή του στο τι μέλλει γενέσθαι για το Ράλι Ακρόπολις. Όπως ίσως γνωρίζετε ο εθνικός μας αγώνας το 2014 προσμετρά στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ράλι το ERC. Ο πρόεδρος της FIA, Ζαν Τοντ μιλώντας με τον κ. Δεσποτόπουλο τον συνεχάρη για την επιλογή της Ελληνικής οργανωτικής επιτροπής να ακολουθήσει για το 2014 το δρόμο του ERC και τόνισε πως εκτιμά την προσπάθεια: «Έχω δώσει το λόγο μου ότι το Ακρόπολις θα είναι στο καλεντάρι του WRC για το 2015».

Ο Ζαν Τοντ στην ίδια συνεδρίαση ανανέωσε τη θητεία του στη θέση του προέδρου για δεύτερη τετραετία. Ο Γάλλος ουσιαστικά δεν είχε αντίπαλο σ’ αυτή τη διαδικασία αφού ο Ντέιβιντ Γουάρντ αποσύρθηκε.

Ευχόμαστε ολόψυχα να πραγματοποιήσει την υπόσχεσή του ο Γάλλος πρόεδρος.


protothema.gr


Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνητος αθλητισμός”