3ος και 4ος Αγώνας Gtcc /4ο Super Lap@Kartmania(Πατρα)

Θέματα που αφορούν αγώνες αυτοκινήτων.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

3ος και 4ος Αγώνας Gtcc /4ο Super Lap@Kartmania(Πατρα)

Δημοσίευση από polatov » Τετ Νοέμ 10, 2010 6:50 pm

Ενας διαφορετικος αγωνας για τους αγωνιζομενους του gtcc και μια προσπαθεια για να προσελκυσουμε την επαρχια στο θεσμο.
αποσο γνωριζω απο εμας θα τρεξει ο Grigio και ευχομαστε καθε επιτυχια (που θα την εχει σιγουρα)
http://www.gtcc.gr για πληροφοριες.


"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: 3ος Αγώνας Gtcc @Kartmania(Πατρα)

Δημοσίευση από skinboy » Τετ Νοέμ 10, 2010 11:56 pm

για να προσελκυστει η επαρχεια δηλαδη εγινε εκει ??
καλη φαση!!!!!!! :-)

καλη επιτυχια στον Αντωνη λοιπον ;-)
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Re: 3ος Αγώνας Gtcc @Kartmania(Πατρα)

Δημοσίευση από polatov » Πέμ Νοέμ 11, 2010 1:06 am

και για αυτο.σιγουρα δεν αποτελει και αμεση επιλογη για τους Αθηναιους νομιζω..
Που να γινοταν δηλαδη??
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: 3ος Αγώνας Gtcc @Kartmania(Πατρα)

Δημοσίευση από GRIGIO » Πέμ Νοέμ 11, 2010 3:42 am

Eυχαριστώ παιδες,ελπίζω στο καλύτερο δεδομένου του ότι θα ειναι δύσκολη η οποιαδήποτε διάκριση βάσει κατηγοριας αλλα εχω το πλεονέκτημα του να ξερω καλά την πίστα....


Επίσης παίζει να δηλώσω αλλον 1 φίλο μεσω Puntoclub να τρέξει για εμας.

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: 3ος Αγώνας Gtcc @Kartmania(Πατρα)

Δημοσίευση από skinboy » Πέμ Νοέμ 11, 2010 8:56 am

ενας διπλος στην Τριπολη στις 12 με το πανελληνιο κ τερμα...συνολο 4 αγωνες (εχει ξανα γινει)
δεν φταιει το gtcc (οργανωτικα παντα) αν δεν εχουνε αδεια οι πιστες εδω...;-)
δηλαδη για να καταλαβω, το Ρισιο θεσσαλονικη εχει αδεια, να παμε εκει ? να κανουμε αγωνα ?
Ειναι πρωταθλημα ,δεν αδειαζεις ετσι κοσμο απλα...
η οργανωση πρεπει να σεβετε τους αγωνιζομενους , γιατι απο αυτους τελειτε ο αγωνας ;-)

εγω βλεπω οτι με την αποχωρηση 2-3 ατομων απο το θεσμο (οργανωτικα παντα μιλαω κ δεν θελω να αναφερθω σε ονοματα..) τα πραγματα εχουνε παρει κατηφορα κ πανε κ με γκαζια μαζι κιολας, δεν πανε μαλακωσια...;-)

η εμπας περιπτωση, αν η οργανωση ειναι τοσο μπροστα που εμεις δεν μπορουμε να το δουμε , ας μας κανονισει κ μια νταλικα να κατεβασουμε τα αμαξια μας μερικοι (αλλα ουτε που το ξερουνε αυτο οτι παιζει...ενω για Τριπολη στον πρωτο αγωνα "ο οποιος ητανε κ φιλικος για να δουμε αν βολευει...δεν βαλαμε το μαχαιρι στο λαιμο κανενος ελα να τρεξεις γιατι θα χασεις το πρωταθλημα με το ζορι.." ειχε υποθει κ αυτο αλλα δεν μαζευτικανε τα ατομα )

Κριμα παντος , κριμα !!!

υγ: Αντωνιο , Καλη επιτυχια φιλε !!! καλη διασκεδαση !!! εγω μαλλον δεν θα κατεβω οπως καταλαβες :-(
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: 3ος Αγώνας Gtcc @Kartmania(Πατρα)

Δημοσίευση από GRIGIO » Πέμ Νοέμ 11, 2010 12:01 pm

Kριμα ρε συ Πέτρο...Πολυ θα ηθελα να σε δώ κιολας γενικοτερα ρε φιλε και ειδικοτερα στην Καρτμάνια!

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: 3ος Αγώνας Gtcc @Kartmania(Πατρα)

Δημοσίευση από skinboy » Πέμ Νοέμ 11, 2010 12:48 pm

εγω να δεις αντωνη ποσο εκνευρισμενος ειμαι...
χανω το πρωταθλημα με την αποφαση αυτη που πηρανε , απλα..
ημουνα 3ος κ ακομα δεν ειχε κριθει τιποτα η εστω θα παρεμενα 3ος κανενα προβλημα..
ειναι ενας θεσμος που (αν εξερεσεις ολα τα αλλα) τρεχω ανελειπος αποο το 2006....
κ φετος εχουνε κανει ενα σωρο να μην πω τι...
αλλα δεν φταινε αυτοι , εμεις φταιμε που συμετεχουμε κ στηριζουμε , λες κ δεν υπαρχει το Alfa trofeo με Μεγαρα κιολας που απο ολες τις αποψεις βολευει κ καρτοδρομο οτι αλλος

δηλαδη ειναι ανυκουστο αυτο το πραγμα, προκυμενου να κανουνε ενα αγωνα καντον οπου να ναι...
ακομα κ τωρα που μιλαμε δεν εχει δωθει ενημερωση για συμετοχες τπτ (κ δεν τα λεω απο εξω αυτα που λεω ξερω κ απο μεσα τι γινετε παρακολουθω) λεφτα καταθεση ημερομηνιες τπτ

ξερω 5 ατομα (στα8ερους) που δουλευουνε σαββατο
αλλους 5-6 που εχουνε προβλημα να πανε κ πετανε την πιπιλα για να προσεγγισει κοσμος απο επαρχεια.
δηλαδη ημαρτων , λες κ εσεις ειστε τα κακομοιρα , δεν εχετε το Super Lap εκει να κανετε την δουλεια σας..
πως 8α σου καθονταν εσενα αντωνη αν το Super Lap ξαφνικα αποφασιζε (ενω διεξαγετε εκει) να κανει αγωνα Αθηνα ? κ εσυ να χανεις το πρωταθλημα ? (κ δεν μιλαω πρωταθλημα την 1η θεση αλλα το συνολικο ετησιο αποτελεσμα σου)

οκ ετυχε κ δεν παιζει ο καρτοδρομος.
λογο αυτου θα κανεις αγωνα Πατρα ? ετσι ?
η απλα θα κανεις μονο την Τριπολη που ηταν φιξ απο το μαρτιο οτι θα γινει ?
οταν καποιος παρακολουθει ενα πρωταθλημα , εχει εικονα τι ειναι αυτο κ ξερει τι μπορει να κανει κ που να τρεξει , δεν του βγαζεις εμποδια οποτε σου κατσει οπως σου κατσει.....

ακομα κ αν καταφερω να το φερω κατω ακομα κ αν τρεξω ακομα κ πρωτος να βγω η αποφαση αυτη ειναι κατακριτεα...
αλλα αυτο ειναι οι ελληνικοι αγωνες...οποιας μορφης !!
αυτο ακριβως , στο περιπου κ οτι βολευει , 8ες κοσμο αλλα τον κρεμας κ ευκολα !!!!!
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: 3ος Αγώνας Gtcc @Kartmania(Πατρα)

Δημοσίευση από GRIGIO » Πέμ Νοέμ 11, 2010 7:10 pm

Καταλαβαίνω απόλυτα το σκεπτικό σου Πέτρο και συμφωνώ απόλυτα...Πχ στο Super Lap είμαι 2ος,εαν αποφασιζε η ΦΙΛΜΠΑ να το κανει στα Μεγαρα θα μου κακοφαινόταν και οχι άδικα....

Απο εκει και περα,εμένα ΠΟΙΟ ειναι το κίνητρο μου για να τρέξω GTCC στην Πάτρα???1 και μονο,να ανταγωνιστώ οδηγούς εκτός Πατρων,Αιγίου,Πυργου,Αγρινίου,Κέρκυρας κτλ αλλα διακεκριμένους απο την Αθήνα.Αυτό ειναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ μου κίνητρο και τπτ αλλο...

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: 3ος Αγώνας Gtcc @Kartmania(Πατρα)

Δημοσίευση από skinboy » Παρ Νοέμ 12, 2010 1:34 am

βρε εσυ καλα κανεις εννοειτε..
απλα δεν εννοειτε σοβαρη οργανωση να μην εχει.
1 προγραμμα (με +/- στις απολυτες ημερομηνιες σαφεστατα)
2 Ορισμενα τα μερη που θα γινουνε οι αγωνες εξ αρχης του ετους να κανει ο καθενας το κουμαντο του
3 Σαφη κανονισμο να ξερει ο συμετεχων που τρεχει κ τι προβλεπεται τι οχι κτλ...

κ σκεφτομαι οτι τον αλλον τον πηγανε στην S το Μαρτιο επειδη δεν ειχε ντουλαπακι συνοδηγου... τι να λεμε τωρα, χαρακτηριστικε ως μη δεκτο το αμαξι στις κανονικες κατηγοριες επειδη δεν ειχε ντουλαπακι !!!
βγαζεις τα καθισματα στο αμαξι σου κ πας στην S.
ειναι κριτηρια αυτα ? ? ? ?

το GTCC 2010, απεκτησε πληρη αλλαγμενο κανονισμο 15 μερες πριν τον 1 αγωνα
ορισε 3 αγωνες τριπολη ζευγαρωτα με το Παν Πρωτ. ταχυτητος κ ενα ακομα καρτοδρομο k ισως κ auto festival , εγινε οτι εγινε φετος κ παει στην πατρα!! Αντι πολυ απλα να ακυρωση οτι δεν υφιστατε απλα...
Οργανωση 0.
ισως τελικα το 2010 , ειναι το κινητρο μου για να παρατησω κ αυτο το πραγμα κ να ψαχτω για παραπερα , ισως τελικος με αυτη τους την αποφαση , να τους ευγνομωνω στο μελλον...χχχαχαχχχχχχαααα...

τελος παντων δεν εχει νοημα ουτε καταλληγει πουθενα οποτε ειναι κ ανωφελο να λεμε λεμε λεμε...
δεν αλλαζει κατι ποια .
Αντωνακι να εχεις ενα ωραιο Σ-Κ βραχνεικα ευχομαι ;-)
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Re: 3ος Αγώνας Gtcc @Kartmania(Πατρα)

Δημοσίευση από polatov » Παρ Νοέμ 12, 2010 9:57 pm

ναι φυσικα ειναι ανωφελο να συζηταμε ανακριβειες.
μπορει η δικη σου πλευρα Πετρο να φαινεται λογικη αλλα απεξω απτο χορο ολοι καλα τα λεμε.
και γω εχω αντιρρησεις παω και τις εκφραζω στη συνελευση.οταν πλεον η γενικη συνελευση αποτελειται απο ελαχιστα ατομα σε σχεση με παλια ειναι φυσικο οι οποιες αλλαγες να περνανε πιο ευκολα(απλα μαθηματικα)
2πλος αγωνας στη Τριπολη δεν γινεται και απορρω γιατι το προτεινεις.υποτιθεται οτι τα ξερεις και απο μεσα δηλαδη.ουτε οικονομικα ουτε χρονικα μας παιρνει.
και μενα δεν μαρεσει που θα πηγαινα στην s επειδη ελλειπαν τα πισω καθισματα αλλα δεν βγαινω να κραζω τους παντες.
και τελος παντων επειδη ο καθενας εχει τα δικια του και γω δε θα κατσω ναπολογηθω για πραγματα που και γω διαφωνω υπαρχει η Γενικη Συνελευση και οι αρμοδιοι εκπροσωποι να τα εκφρασουν αυτα..
Θεσσαλονικη Πατρα η συγκριση ασχετη εντελως.στην Πατρα δεν παμε μονοι μας και δεν παμε επειδη εκει ετυχε να εχει αδεια.
πρωτα κανεις προτασεις και μετα κανεις κριτικη.ετσι κανουν και τα κομματα 1 μερα πριν θυμουνται τις προτασεις και την κριτικη.
και ξαναλεω το αν ειναι κριτηρια αυτα και το πως εγινε το gtcc και οι κανονες του φταιμε εμεις.το gtcc αποτελειται και φτιαχνεται απο μας.οταν εχουμε φτασει να ασχολουβται 5 ατομα και αλλα 5 ενιοτε τι θελετε να γινει???
οι κανονισμοι ψηφιστηκαν απο εμας.κακοι στραβοι ας ερχοντουσαν περισσοτεροι "λογικοι" εκπροσωποι να ψηφιζαμε.
εγω μια ζωη αντιθετος ημουν με αυτους τους κανονισμους και το ξερετε.μονο εγω δε κανω δουλεια


δελτιο τυπου και πληροφοριες http://www.gtcc.gr/main/index.php?optio ... d=47:-gtcc
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: 3ος Αγώνας Gtcc @Kartmania(Πατρα)

Δημοσίευση από GRIGIO » Παρ Νοέμ 12, 2010 10:32 pm

Επειδή δεν κατάλαβα καλα...Πρέπει να πάω ΦΟΥΛ σαλονάτος για να ειμαι στην stock????Η επιτρέπεται πχ να βγάλω μονο τα πισω(κανόνας super Lap)?

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Re: 3ος Αγώνας Gtcc @Kartmania(Πατρα)

Δημοσίευση από polatov » Παρ Νοέμ 12, 2010 10:53 pm

ρε συ με τον πονο μας παιζεις???τους κανονονισμους δεν τους εχεις διαβασει??
δεν επιτρεπεται να λειπει τιποτα!επενδυσεις καθισματα ολα μεσα.ολοκληρο θεμα ειχε γινει...
αυτο ξεκινησε απο μια αποψη οτι ολα τα τερατα εχουν τα παντα εκτος απο roll cage και τρεχουν στα στοκ...μας οδηγησε ομως στο εντελως αντιθετο αποτελεσμα τα καναμε τοσο αυστηρα που αδικουνται οι μικρες κατηγοριες.το evo τωρα και 206 rc και opc και πολλα αλλα σιγα την διαφορα αμα βαλουν καθισματα..
απο κει ξεκινησε παντως.δικαιοσυνης δια της "μπακαλικης μεθοδου" στους κανονισμους δε θα υπαρξει ποτε!
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: 3ος Αγώνας Gtcc @Kartmania(Πατρα)

Δημοσίευση από skinboy » Σάβ Νοέμ 13, 2010 2:27 am

Αντωνη, full σαλονατος πας..
Πανο,
μου φαινεται, οτι με κοροιδευεις.
το οτι δεν παω εγω δεν σημαινει οτι δεν παει καποιος απο το μερος μου, παει ο δημητρης (ασχετο με το χωρο εδω ομως αυτο το συζηταμε απο κοντα αν θες η με πμ)
το αυτο που λεω, απο μεριας μας ψηφιστικε Οχι στον αγωνα αυτο.
επισης το διπλος τριπολη, που λες οτι δεν γινετε κ οτι απο εξω απο το χωρο λεμε , εγω μπορει να ειμαι απο εξω, αλλα εχω αμεση πληροφορηση τι γινετε, κ πληροφορηθηκα οτι ο τις Τριπολης θα ειναι κ εκεινος διπλος (ετσι συζητιεται να γινει...)

για τους κανονισμους, εγω δεν ειμαι αρνητικος, μου αρεσουνε ετσι καλυτερα , προσωπικα.
Αρνητικος ειμαι οταν λες οτι δεν θα αλλαξει κατι, κ το αλλαζεις 15 μερες προ αγωνα-εναρξη σεζον (οπως εγινε)
αρνητικος επισης ειμαι σε καποια κριτηρια του κανονισμου οσον αφορα το διαχωρισμο, κ ο λογος της αρνησης μου - μας ειναι οτι δεν ειναι κριτηριο να στειλεις αμαξι εκτος στοκ κατηγοριας στην αγωνιστικη κατηγορια, το ντουλαπακι του συνοδηγου στο ταμπλο, κ το αν εχει η οχι καθισματα μεσα...;-) κλαινε κ οι Ρεγγες με αυτο απο τα γελια..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ουτε λογικο ειναι ενα αμαξι χωρις rollcage να ειναι στην αγωνιστικη κατηγορια...

τα πραγματα ειναι απλα, απλα ως συνηθως , τα κανουμε πολυπλοκα.
Αν εχει προβλημα η επτροπη, ας ζητησει βοηθεια.
Αν κολατε στον κανονισμο , κ στο τεχνικο ελεγχο επισης.
Προσωπικα εχω τροπο να σας βοηθησω , αρκει να το ζητησετε.
τοσο απλο.
κ ο κανονισμος θα ειναι 2 παραγραφοι, τελος.

δεν υπαρχει λογος να ανακαλυπτεις τον τροχο απο την αρχη, το εχουνε κανει αλλοι , απλα εφαρμοζεις τα πεπραγμενα.

στοκ κατηγοριες.
αγωνιστηκες κατηγοριες κ τελος.

τωρα το αν εχει η οχι καθισματα μεσα ο αλλος , χεσμενο θα πρεπε να το εχει ο θεσμος.
ζωνη να εχει αυτος καθισμα πυροσβεστηρα κ οκ.


δηλαδη γιατι δεν ζητανε να εχει κ dvd να βλεπει κανα σηριαλ μεχρι να παρει το go ???
ημαρτον απο το θεο δηλαδη ημαρτων !!!!!!!
ξερεις γιατι υπαρχει αυτο το προβλημα ?
γιατι κοιταμε ολοι να βολεψουμε ολους...
δεν γινετε αυτο, απλα
φτιαξε τον κανονισμο σωστα, ανακοινωσε τον κ οκ
αλλα μην λες πχ Engine free. k μετα λες αααααα οπως το βγαζει ο κατασκευαστης, οχι πχ το δικο μου τωρα...δηλαδη , αν το ακουσω κ αυτο θα σκοτωσω κανενα δεν παιζει..

Περαν αυτου, μαλλον 99% θα τρεξω στην Πατρα τελικος μονο κ μονο για να μαζεψω βαθμους για το ετος κ να δοκιμασω πρωτη φορα το αμαξι σε καρτοπιστα κ με τα Ν20 τα λαστιχα...
τουλαχιστον αν υπαρχει θεος κ με ακουει, ας μου κανει την χαρη μιας στεγνης μερας κ στη διαδρομη (ποιο πολυ) αλλα κ στην Πιστα !
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: 3ος Αγώνας Gtcc @Kartmania(Πατρα)

Δημοσίευση από GRIGIO » Σάβ Νοέμ 13, 2010 5:35 am

Ο καθένας μας παρακαλάει για στεγνή μέρα...Απο εκεί και πέρα Πέτρο,απο θέμα practise κτλ ξέρεις τι παίζει???Βασικά η πίστα εχει ενα Α υψόμετρο και μαζεύει πολύ υγρασία ειδικά πρωινά και βράδυ...Οπότε καλό θα ήταν να εχεις μια εικόνα της πίστας...Θα μιλήσω με Καπετανακηδες,Δούβρη κτλ για το εάν και κατα πόσο προβλέπεται προπόνηση πριν τον αγώνα...Για το Super Lap καααατι θα εχει,δεν μπορει...Ελπίζω και για το ggtcc...

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: 3ος Αγώνας Gtcc @Kartmania(Πατρα)

Δημοσίευση από skinboy » Σάβ Νοέμ 13, 2010 9:12 pm

αντωνη εμενα δεν με νοιαζει η πιστα, με νοιαζει η διαδρομη περισσοτερο, προφανος κ αν ειναι ολη η μερα στεγνη ακομα καλυτερα, αλλα ας ξεκινησουμε με την διαδρομη κ τα αλλα επονται...
Punto HGT SC Evo

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνητος αθλητισμός”