Gtcc@Τριπολη 14 Μαρτιου 2010

Θέματα που αφορούν αγώνες αυτοκινήτων.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Gtcc@Τριπολη 14 Μαρτιου 2010

Δημοσίευση από polatov » Σάβ Μαρ 06, 2010 9:08 am

το gtcc επιστρεφει πολυ πιο δυναμικο με πρωτο αγωνα στο αεροδρομιο της Τριπολης.
η πιστα θα γινει λιγο πιο δυσκολη στο τεχνητο σικέιν ωστε να μειωθει και αλλο η μεση ωριαια ταχυτητα οπως προωλεπει η ΕΘΕΑ.
βασικη αλλαγη φετος ειναι η μικρη αυξηση της συμμετοχη αλλα η πολυ οικονομικοτερη λυση της αγωνιστικης licance που πλεον ειναι ετησια για ολους τους αγωνες της εθεα και ειναι πολυ πιο συμφερουσα απο τις ημερησιες που βγαζαμε πριν διοτι μπορεις να τρεξεις και σε αλλα events.
επισης εεχουν αλλαξει καποια πραγματα σε κανονισους για αυτο καλο ειναι να διαβασετε το αντιστοιχο αρχειο με τον κανονισμο.
οι συμμετοχες οπως παντα θα κατατεθουν απο εμενα μεχρη την ημερομηνια που αναγραφεται στο site http://www.gtcc.gr/main/ αλλα και σιγουρα μια μικρη παραταση σε αυτη..
οποιαδηποτε συζητηση θα χαρω να βοηθησω.


"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Achilleas GT
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1516
Εγγραφή: Τρί Μαρ 30, 2004 2:10 pm
Τοποθεσία: Vrilissia

Re: Gtcc@Τριπολη 14 Μαρτιου 2010

Δημοσίευση από Achilleas GT » Δευ Μαρ 08, 2010 5:02 pm

Μηπως το αποφασησαν λιγο αργα???Εγω σημερα το ειδα και παροτι ειμαι σχεδον ετοιμος για τον αγωνα δεν προλαβαινω με τιποτα! κριμα, ελπιζω να ενημερωσουν νωριτερα για τον επομενο αγωνα!

natasa
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 03, 2010 4:20 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Re: Gtcc@Τριπολη 14 Μαρτιου 2010

Δημοσίευση από natasa » Δευ Μαρ 08, 2010 8:13 pm

φιλε Αχιλλεα,
αν προλαβαινεις τρεξε στο πρωταθλημα οδηγων,το γνωστο GP&D1 που ξεκιναει τη τεταρτη στις 18:00 STO KARTODROMO.Σαφως θα ειναι οικονομικοτερο και στη συμμετοχη,και θα εχει περισσοτερο ανταγωνισμο!!!!
________________________________________________________________
edit by Orange:Αυτες του ειδους οι πληροφοριες, μπορει να σταλουν με
"πμ" (προσωπικο μηνυμα).
Εδω ειναι εκτος θεματος.
Αν θελεις, μπορεις να δημοσιευσεις θεμα δικο σου και εκει να βαλεις, οτι πληροφοριες αφορουν,
το εν λογο "πρωταθλημα".
............
Αν και να σου πω την αληθεια, εγω μαλλον για προβολη και διαφημηση το βλεπω το ολο πραγμα,
παρα ουσιας.........

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: Gtcc@Τριπολη 14 Μαρτιου 2010

Δημοσίευση από skinboy » Τρί Μαρ 09, 2010 9:40 am

ναι αλλα το ενα πρωταθλημα γινεται καρτοδρομο κ το αλλο εχει 3 αγωνες τριπολη κ τους αλλους 2-3 που λενε οτι θα γινουνε βλεπουμε...

μην συγκρινουμε την Τριπολιτσα με το καρτοδρομο...!!!! γιατι απλα μιλαμε για Yugo vs Ferrari !!
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: Gtcc@Τριπολη 14 Μαρτιου 2010

Δημοσίευση από skinboy » Τρί Μαρ 09, 2010 9:54 am

Επισης να αναφερω οτι ολα γινανε πιεσμενα φετος, κανονισμοι αγωνας δελτια Ολα...

φετος επιτελους μετα απο πολλα χρονια εισακουστικανε οι "προβληματισμοι" ολων σας.....
Απο τις κατηγοριες φυγανε αμαξια βελτιωμενα αρκετα κ πλεον οι κατηγοριες ειναι ποιο Pure ,
Θελω να δω τι θα ακολουθησει αυτου τωρα....
για παραδειγμα συγκεκριμενο.
εγω πλεον δεν εχω δικαιωμα σημετοχης στην Δ.
τρεχω στην S2 . (1.6 - 2.0 Ν/Α or 1.4cc T - 1.8cc T)

τωρα αν αυτο ειναι καλο η κακο , θα το δειξει η πορεια, το μονο σιγουρα που δεν ειναι καλο ειναι το τελευταια στιγμης, αλλα κ παλι ειναι εθελοντικη οργανωση κ πρεπει να δειχνουμε επιεικεια...
πχ εγω ζημειωθηκα πολυ απο το ολο αυτο γεγονος.
το δεκεμβριο δεν βαλαμε μεσα το αμαξι να εξελιχθει το μοτερ του (για να μην ειμαι μονος μου στην Δ τελειος κ ειναι παντελος αδικη κινηση)
πριν απο 15 μερες παρελαβα λαστιχα απο αγγλια 888. για ολη την σεζον , κ δεν υπαρχουνε αλλα 1800ε για να παρω τωρα σλικ .
εχθες επισης που ειδα τις συμετοχες,
στην S2 ειμαστε 3 αμαξια.
το civic του Ορφεα
εγω
κ ενα BMW το οποιο ειναι διπλοσημετοχη οπως παλια απο την Γ κ στην S για να τρεξει 2 φορες...

δηλαδη για εμενα τελειωσε το παιχνιδι.
ειναι σαν να πηγαινω να τρεξω μονος μου, το civic ως εχει δεν μπορω να το κηνηγησω καν, αλλο στανταρ αμαξι να παιξω δεν εχω...αρα , τελος το παιχνιδι :-(
ενω αμα ημουνα λιγο στα αυτα μου κ εβαζα το κομπρεσσερακι κ το κιτ καρ φαρδος , τωρα θα ειχα χαβαλε με το honda του φιλου Ορφεα...
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
Achilleas GT
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1516
Εγγραφή: Τρί Μαρ 30, 2004 2:10 pm
Τοποθεσία: Vrilissia

Re: Gtcc@Τριπολη 14 Μαρτιου 2010

Δημοσίευση από Achilleas GT » Τρί Μαρ 09, 2010 9:59 am

Συμφωνω απολυτα με τον πετρο, δυστυχως δεν προλαβαινω ουτε το d1 και γενικα δε με συγκινει σαν αγωνας, προτιμω να ακολουθησω το gtcc και καποια Track day που γινοντε σε ποιο σοβαρες πιστες και φυσικα θελω να τρεξω και στη τριπολη!
Μακαρι να ειμαι ετοιμος στον επομενο αγωνα να τον ευχαριστηθω κιολας!

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: Gtcc@Τριπολη 14 Μαρτιου 2010

Δημοσίευση από skinboy » Τρί Μαρ 09, 2010 10:09 am

Ego Παιζει να ειναι κ ο μοναδικος αγωνας που θα κανω για το GTCC φετος , κ ισως κανω κ κανα auto festival αν τελικα κανουνε εκει (δεν ειναι τιποτα σιγουρο) απλα για το διαφορετικο του καρτοδρομου.

ειναι πολυ μεγαλη η ταλαιπωρια για εμενα να παω Τριπολη κ οταν παω για να τρεξω σε μια κατηγορια με 2 αμαξια....απλα δεν ειναι αγωνας οποιο κ αν ειναι το αποτελεσμα.
καλυτερα να με αφησουνε να κανω 5 γυρους ετσι σαν "guest" κ να μην βαθμοληθω ουτε παρω τιποτα , ειναι ποιο τιμιο....;-)
Οσο κ να με τρελενει η πιστα της Τριπολης (κ αυτος ειναι κ ο λογος που κατεθεσα συμετοχη τωρα αλλα κ το διπορτο σικειν πλεον) + τα δοκιμαστικα που μαλλον θα κανουμε πριν, εγω θελω 70ε+ 100ε βενζινες λιαν επιεικος +30-40ε λοιπα εξοδα , δηλαδη 200ε κ 2 μερες παυσιπονα μετα για να σταματησουνε να πονανε τα κοκκαλα μου απο το αμαξι κ την διαδρομη...
Παω Μεγαρα, 60ε , +2x20lt βενζινη μαζι μου + full tank κ μπαινω το πρωι μεσα... κ φευγω το απογευμα με λινα....;-) κ σιγουρα θα βρω κ αμαξι μεσα να κυνιγηθω να παιξω , κ θα ασχοληθω κ με το να βελτιωσω το χρονο μου εκει...

Δεν ξερω προσωπικα χαλαστικα πολυ.
ειναι κινητρο το ολη αλλαγη για οποιον θελει να συμετεχει με πολυ νορμαλ αμαξι δεκτο, αλλα αυτοι ειναι λιγοι, σε σχεση με τους ειδη συμετεχοντες + τις διπλοσυμετοχες που χαθηκανε (νορμαλ κατηγορια κ για χαβαλε κ μετα στην S πχ που κανανε πολλοι)

σε ετησιο απολογισμο στο ταμειο θα μπουνε λιγοτερα λεφτα ;-) κ μακαρι να κανω λαθος αλλα ο πουστης δεν κανω ποτε αυτο ειναι το κακο μου !!!!
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
Achilleas GT
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1516
Εγγραφή: Τρί Μαρ 30, 2004 2:10 pm
Τοποθεσία: Vrilissia

Re: Gtcc@Τριπολη 14 Μαρτιου 2010

Δημοσίευση από Achilleas GT » Τρί Μαρ 09, 2010 10:16 am

Η αληθεια ειναι οτι εχει ανεβει και το κοστος συμμετοχης και ειναι και πολλα τα χιλιομετρα και γενικα ενα αυτοκινητο σαν το δικο σου μονο με τρειλερ συμφερει να το πας, απο κει και περα ουτε για μενα ειναι ευκολο να παω παροτι ειναι σαφως ποιο νορμαλ απο το δικο σου και θες και 2 τετραδες λαστιχα για να μη φανε τα χιλιομετρα τα semi!
To κακο με τα μεγαρα ειναι οτι δε μπορεις να πας μονος σου οπως παλια, ετσι δεν ειναι?
Κανει καποια Track day η πιστα νομιζω καποιες κυριακες!

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: Gtcc@Τριπολη 14 Μαρτιου 2010

Δημοσίευση από skinboy » Τρί Μαρ 09, 2010 10:23 am

kanei ana 2i ebdomada pleon k πολλες φορες κ ανα εβδομαδα, δηλαδη εχεις 2 με 3 καποιες φορες την δυνατοτητα τον μηνα...
ειναι πλεον αρκετα καλα , παραπανω δεν μπορεις να πας ετσι κ αλλιως , εχει αλλαξει ο Γιαννης στα Μεγαρα την πολιτικη της πιστας κ προσπαθει για το καλυτερο.
εγω τους τελευταιους 2 μηνες εχω παει 4 φορες , κ ειναι καλα ετσι, κ ποιο πολυ να μπορουσα δεν βγαινει συχνα πυκνα γενικα, λιγο οι δουλειες λιγο ταα λαστιχα , εε 2 το μηνα ειναι super.
καποιους μπορει να ειναι κ 3 κ σε καποιον κ 1, !!!!
αλλα δεν λεω αλλα εδω να μην χαλαω το θεμα κιολας (γιατι θα μου την πουνε κ θα εχουνε κ δικαιο)

Ας παω τωρα τριπολη να παρω ενα Incar κ τηλεμετρια με το διπλο σικειν κ να δοκιμασω την αναρτηση ως εχει τωρα εκει μεσα , κ μετα βλεπουμε...
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
Achilleas GT
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1516
Εγγραφή: Τρί Μαρ 30, 2004 2:10 pm
Τοποθεσία: Vrilissia

Re: Gtcc@Τριπολη 14 Μαρτιου 2010

Δημοσίευση από Achilleas GT » Τρί Μαρ 09, 2010 11:16 am

Με το καλο και καλη επιτυχια, αν ειναι ετσι οπως λες ειναι super. κανενας απο δω που θα τρεξει τριπολη παιδια??Πανο??

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: Gtcc@Τριπολη 14 Μαρτιου 2010

Δημοσίευση από skinboy » Τρί Μαρ 09, 2010 11:41 am

απο οσο ειδα εχθες δεν δοθηκανε συμετοχες οχι..
Μου εχει γενηθει κ η εξης απορεια εμενα τωρα...αξιζει να δωσω λεφτα στο αμαξι για να βελτιωσω το μοτερ για gtcc k tetoia ? πλεον, η μηπως αν δωσω λεφτα αξιζει να μαζεψω τις λεπτομεριες να το κατεβασω του χρονου Πρωταθλ. ταχυτητας στην Open βεβαια , αλλα οκ , αλλη βαση το circuit μονο κ μονο οτι θα εχω να κηνηγηθω με αμαξια μεσα στην πιστα ειναι εξελιξη για εμενα κ με νοημα...
το να δωσω καποια λεφτα (ευνοικα ποσα παντα λογο βοηθειας κτλ) να κανω το μοτερ κομπρεσσορατο να τρεξω gtcc οκ θα ειναι καλυτερο σε πολλα το αμαξι αλλα θα ειναι μονο αυτο.
μετα δεν μπορω ποτε να το τρεξω καπου αλλου , γιατι δεν ομολογκαρετε πλεον.
ενω αμα το κανω κιτ καρ σε φαρδος πχ μπαινει στην Open αμα βελτιωσω Ν.Α το μοτερ παλι μπαινει στην Open , γενικα , ειναι πολλα αυτα που σκεφτομαι γιατι διαφορετικα θα μου μεινει το αμαξι κ ειναι κριμα γιατι ειναι καλο κ δεν θα εχει να κανει κατι στην ζωη του, θα ειναι απλα παροπλησμενο κ θα κανει κανα γυρο στα Μεγαρα.
Αυτα ολα θελω να δω την Κυριακη (οπως εγραψα κ αλλου για ΔΤΤ) να δω κοστολογια κ τι κ πως κ ισως παω προς την εκει μερια...
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
panoslevidi
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τετ Αύγ 23, 2006 5:09 pm
Τοποθεσία: Λεβιδι Αρκαδιας

Re: Gtcc@Τριπολη 14 Μαρτιου 2010

Δημοσίευση από panoslevidi » Τρί Μαρ 09, 2010 11:43 am

Εγώ μάλλον θα είμαι την κυριακή στην πίστα για να παρακολουθήσω. Αυτήν την φορά αν πάω θα κάτσω να δω και τον πέτρο να τρέχει. Μία άλλη φορά που βρέθηκα εκεί δεν μπόρεσα να τον δω.

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: Gtcc@Τριπολη 14 Μαρτιου 2010

Δημοσίευση από skinboy » Τρί Μαρ 09, 2010 11:51 am

αυτη την φορα εξοπλισου αν ειναι ετσι με κουραγιο γιατι τωρα τρεχω τελειος στο τελος, δηλαδη μιλαμε για χοντρα χοντρα 16:00 + μιας κ πλεον ειμαι στην S κ αυτη τρεχει στο τελος...;-) !!
αν εισαι εκει τα λεμε απο κοντα !!
κατσε καπου στην κ1, εκει ειναι καλα απο οσο εχω δει εγω, θα με δεις κ απο κοντα να περναω στις 2 κ να ειναι πολυ νευρικο το αμαξι στις αναπηδησεις εκει περα...ειναι εντυπωσιακο σημειο , ευχομαι να εχω κανει σωστες επιλογες στην αναρτηση γιατι ειναι πολυ ποιο απολυτο απο τοτε αλλα πιστευω οτι θα μπορεσω απο την κ3 εως την κ5 να ειμαι με τερμα γκαζι κ μονο πατα ασε στο φρενο με αριστερο στο turn in.
αν το καταφερω αυτο τοτε θα γυρισω γρηγορα, αμα το αμαξι δεν ακουει (το βλεπω χλωμο ομως) στην εισοδο την κατσαμε, κ ευχομαι να εχω σταθερη ουρα οπως πριν !!!

καλο αγωνα κ καλο δρομο σε οσους παρευρεθουνε !!
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
grtpuntakias
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Τρί Σεπ 09, 2008 12:12 pm
Τοποθεσία: AIGIO
Επικοινωνία:

Re: Gtcc@Τριπολη 14 Μαρτιου 2010

Δημοσίευση από grtpuntakias » Τρί Μαρ 09, 2010 12:47 pm

Καλο αγωνα πετρο!!!!μακαρι να μπορεσω να κατεβω να δω τον αγωνα!

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: Gtcc@Τριπολη 14 Μαρτιου 2010

Δημοσίευση από skinboy » Τρί Μαρ 09, 2010 1:05 pm

ευχαριστω !!!!
ευχομαι να εχω καλη διαδρομη ξεκουραστη απο καιρο κ βροχη , κ να μην αντιμετωπισω καποιο μηχανικο προβλημα γιατι πρεπω να οδηγησω πολυ πανω απο το οριο για να κρατηθω σε καλο επιπεδο :-(
Punto HGT SC Evo

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνητος αθλητισμός”