Gtcc 20 Σεπτεμβριου 09(καρτοδρομο)

Θέματα που αφορούν αγώνες αυτοκινήτων.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: Gtcc 20 Σεπτεμβριου 09(καρτοδρομο)

Δημοσίευση από skinboy » Πέμ Σεπ 03, 2009 9:14 am

Klimis18 έγραψε:Ρε παιδες εμενα σηκωνεται στις 2 ροδεσ θελω να τρεχω αλλα μην φερω κ καμια τουμπα γιαυτο λεω να κανω κανα practice τωρα που εβαλα κ αντιστεπτικη μπροστα να δω μηπως δεν σικωνεται. . .


Μην μεινουμε κ χωρις αμαξι :P
αυτο μπορεις να το διορθωσεις βελτιωνοντας την οδηγηση σου, ακολουθοντας ποιο σωστες γραμμες κ οδηγοντας με ποιο ηρεμη κριση κ οχι ατσουμπαλα.
επισης οσα αμαξια σηκωνονται στις δυο ροδες δεν σημαινει οτι φερνουνε τουμπα, οταν καποιος επιλεγει πολυ σφικτη γραμμη (που συνεπαγεται μπουκες στα κερμπς , η αλλιως τα βαζω βαθεια απο κατω απο το αμαξι) ειναι αναμενομενο να γινει αυτο που αναφερεις
αμαξια τα οποια δεν ειναι προετοιμασμενα για χρηση πιστας καλο ειναι να μην το κανουνε αυτο.
το αποτελεσμα αυτου ειναι να χανεται χρονος πολυτιμος οσο εισαι στις δυο ροδες αλλα κ μεχρι να επελθει το σημειο ισοροπιας στο αμαξι μετα.
Ολο αυτο ειναι χασουρα....κατι που σου προσθετει δευτερολεπτα στον ολοκληρο γυρο.
διαλεξε μια καθαρη γραμμη, προσπαθησε να εχεις οσο ποιο πολυ φορα μπορεις, στριβε ηρεμα το τιμονι κ ανοιγε το παλι γρηγορα (εφοσον δεν εχεις μπλοκε να περναει δυναμη κ με στριμενους τροχους κατω) , φρεναρε οσο ποιο αργα, δυνατα αποτομα κ αποφασισμενα, στριψε με τοσα ωστε να μην υποστρεφεις ιδιαιτερα ωστε να μπορεσεις να πατησεις τερμα γκαζι οσο ποιο γρηγορα μετα το apex της στροφης, κ εχεις κανει το καλυτερο γυρολογιο.

μην πιστευεις οτι το να καβαλας ολα τα κερμπς , κερδιζεις χρονο, δοκιμασε το κ θα δεις οτι δεν ισχυει.

Οταν το αμαξι περναει απο ενα κερμπ συμβαινουνε πολλα εκεινη την ωρα.
το κερμπ σε τυναζει
η εξω μερια της αναρτησης σου δεν ειναι στην θεση να δρασει αντιθετα κοντραροντας το αμαξι απο μεγαλη κλιση αρα εχεις κ αυξημενο roll απο εκει, με αποτελεσμα να εισαι σε μεγαλη γωνια.
περνοντας σαν δεδομενο οτι θα προσγειωθει παλι, (και οχι κατι ποιο στραβο) οταν γινει λοιπον αυυτο, την ωρα που θα πατισει κατω δεν ειναι απολυτο στιμενο το αμαξι κ εκει θα εχεις roll (δεν θα εχεις ακομα ισοροπια αδρανειας ευθειας πχ) οποτε κ σε εκεινη την στιγμη ακομα η επιταχυνση σου δεν ειναι η απολυτη, αν δεις καρε καρε ολη την φαση κ της παραθεσεις κ με τηλεμετρια , οπου να περνας απο κατω απο το κερπ σε εκεινο το σημειο , θα δεις οτι σε ενα κομματι πιστας που θα κοψεις (λιγο πριν κ λιγο μετα την στροφη ο χρονος σου θα ειναι πολυ χειροτερος απο το να περνουσες απο κατω.

τωρα ενα στημενο αμαξι για πιστα που ειδη γυριζει πολυ γρηγορα σε χρονους (για την δεδομενη πιστα/δεδομενο αμαξι) περνει την αποφαση οτι αν ακολουθησω το τοξο της στροφης

1)γραφω τοσα μετρα.
2)εχω εισοδο με τοσα χιλιομετρα
3) εξοδο με τοσα χιλιομετρα
4) με τοποθετει εκει για την επομενη στροφη αυτη που περναω

εκει περνει την αποφαση να "ισιωσει" την στροφη για να αποφυγει
1) τα μετρα
2) το να ειναι στριμενος πολυ ωρα
3) να εχει εισοδο με ποιο πολλα ισως χιλιομετρα
4) να πατησει τερμα γκαζι πολυ νωριτερα
5) να του "φτιαξει" την εισοδο της επομενης στροφης

εκει ναι περνας απο πανω απο τα κερμπς,
θα εισαι στις δυο ροδες, κ πρεπει να εισαι λιγο εξοικειωμενος τι να κανεις εκεινη την ωρα...(παντα κατα το 90% σιγουρος).
Ολα αυτα ομως ξεκαθαριζουνε με προπονηση υπομονη κ προσπαθεια


Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
Klimis18
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1574
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2008 1:08 pm
Τοποθεσία: MENIDI
Επικοινωνία:

Re: Gtcc 20 Σεπτεμβριου 09(καρτοδρομο)

Δημοσίευση από Klimis18 » Πέμ Σεπ 03, 2009 9:31 am

ΟΚ πετρο θα το δοκιμασω μολις παω
ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΤΩΧΟΠΑΙΔΑ ΜΕ ΑΚΡΙΒΑ ΓΟΥΣΤΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ !!!

ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
Klimis18
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1574
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2008 1:08 pm
Τοποθεσία: MENIDI
Επικοινωνία:

Re: Gtcc 20 Σεπτεμβριου 09(καρτοδρομο)

Δημοσίευση από Klimis18 » Πέμ Σεπ 03, 2009 3:28 pm

Λίστα Αγωνιζόμενων
1.GRIGIO
2.KLIMIS18
ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΤΩΧΟΠΑΙΔΑ ΜΕ ΑΚΡΙΒΑ ΓΟΥΣΤΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ !!!

ΕικόναΕικόναΕικόνα

punto black
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Μάιος 08, 2009 3:13 am

Re: Gtcc 20 Σεπτεμβριου 09(καρτοδρομο)

Δημοσίευση από punto black » Σάβ Σεπ 05, 2009 12:45 am

καλησπερα κ απο μενα να ρωτησω κατι??? ποσο γυρναει ενα punto 5porto ton kartodromo μονο με ελατηρια?
___________________________________________________________
edit by Orange:Φιλτατε, καλως ηρθες στο forum του Puntoclub.gr
Κανε ενα post εδω--> http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 15#p261415
και πες μας δυο λογια για σενα, να σε γνωρισουμε καλυτερα.
Στανταρ διαδικασια, για ολο τα νεα μελη.

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: Gtcc 20 Σεπτεμβριου 09(καρτοδρομο)

Δημοσίευση από GRIGIO » Σάβ Σεπ 05, 2009 10:37 am

Yπάρχει topic 'Καρτόδρομος' ώστε να εκφρασεις την απορία σου...Και ειλικρινα ρωτάς κάτι το πολύ σχετικο.Εαν πρόκειται για 1200άρι τότε ξερω παιδι με 3θυρο μαμα στην αναρτηση 1200αρι που γύρναγε 1.03...Αλλα γενικά εαν δεν εχεις εξασκηθεί κτλ μην περιμένεις να μπεις και απλα να γράψεις το ίδιο.

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Re: Gtcc 20 Σεπτεμβριου 09(καρτοδρομο)

Δημοσίευση από polatov » Πέμ Σεπ 10, 2009 5:02 pm

εδω ειμαστε λοιπον
Μπορεί το καλοκαίρι να τελείωσε, οι συγκινήσεις όμως τώρα ξεκινούν με τον 3ο αγώνα GTCC που θα διεξαχθεί την Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου 2009 στην πίστα kartodromo Αφιδνών!

Μετά από απουσία δύο μηνών λόγω των καλοκαιρινών διακοπών το GTCC επιστρέφει δυναμικά στο προσκήνιο επιφυλάσσοντας πλούσιο θέαμα και δυνατές συγκινήσεις για αγωνιζόμενους και θεατές.

Ο αγώνας ο οποίος θα προσμετρά στο πρωτάθλημα του 2009 αναμένεται να έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον με τους πρωταγωνιστές του προηγούμενου αγώνα να παλεύουν για να διατηρήσουν την πρωτοπορία στην βαθμολογία και τους νέους διεκδικητές να δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους για μια θέση στο βάθρο και βέβαια τους πολύτιμους βαθμούς.

Οι Αιτήσεις Συμμετοχής ξεκινάνε από την Τετάρτη 2 Σεπτεμβρίου 2009 και λήγουν την Τετάρτη 16 Σεπτεμβρίου 2009.

Το παράβολο συμμετοχής όπως έχει οριστεί για την φετινή χρονιά είναι 60€ + 20€ για την αγωνιστική άδεια ημέρας (εφόσον δεν υπάρχει ετήσια), ενώ για τους θεατές η είσοδος είναι δωρεάν.

Υπενθυμίζουμε για μια ακόμη φορά ότι οι πυροσβεστήρες πρέπει υποχρεωτικά να είναι σωστά τοποθετημένοι και δεμένοι στο εσωτερικό του αυτοκινήτου και δίπλα από την θέση του οδηγού με προβλεπόμενους τρόπους στερέωσης όπως έχουν αναλυθεί στους τελευταίους αγώνες αλλά και απεικονίζονται πλέον στην τελευταία σελίδα της αίτησης συμμετοχής.

Λόγω της συνεργασίας μας σε αυτό τον αγώνα, η κατάθεση των Αιτήσεων Συμμετοχής θα γίνει την Τετάρτη 16 Σεπτεμβρίου 2009 από τις 18:00 έως τις 21:00 στα γραφεία της λέσχης Startline, Μιλτιάδου και Δημοκρατίας 47 στο Παλαιό Φάληρο (Τηλ. 210-9812341). Τις αιτήσεις θα μπορούν να προσκομίσουν αποκλειστικά οι εκπρόσωποι του κάθε club ενώ η ομάδα του GTCC που θα βρίσκεται εκεί ως υπεύθυνη για την λήψη των συμμετοχών δεν θα κάνει δεκτές μεμονωμένες συμμετοχές.

Ενημερώνουμε όλα τα clubs που συμμετέχουν πως από τον προηγούμενο αγώνα ισχύει το καθεστώς των βοηθών. Κάθε club ανάλογα με τον αριθμό συμμετεχόντων μελών οφείλει μαζί με την κατάθεση των συμμετοχών να ορίσει και κάποιον/κάποιους βοηθούς οι οποίοι θα βοηθήσουν στην διασφάλιση της ομαλής διεξαγωγής και τέλεσης του αγώνα.

Δικαίωμα συμμετοχής σε αυτό τον αγώνα έχουν τα clubs, εκπρόσωπος των οποίων παρευρέθηκε στην συνάντηση της Γ.Σ. που πραγματοποιήθηκε στις 30/06/2009.

Τα υπόλοιπα clubs τα οποία επιθυμούν να συμμετέχουν οφείλουν να παρευρεθούν στην συνάντηση της Γ.Σ. που θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 8 Σεπτεμβρίου όπου και θα παρθεί οριστική σχετική απόφαση.

περισσοτερα στο gtcc.gr
πρεπει να ξερω σιγουρα αν θα πας klimis για να δω τι θα κανω.
πες μου αν εισαι 100% σιγουρος.
παρακαλω να μεινει το topic καθαρα για θεματα αγωνα και να μην γινονται συζητησεις οερι τηςπιστας γενικα..
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Coach
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 532
Εγγραφή: Παρ Οκτ 15, 2004 12:10 pm
Τοποθεσία: Νάουσα
Επικοινωνία:

Re: Gtcc 20 Σεπτεμβριου 09(καρτοδρομο)

Δημοσίευση από Coach » Δευ Σεπ 14, 2009 5:37 pm

Δυστυχώς εγω δεν θα μπορέσω να κατεβω τελικα!Ας ελπισουμε να μπορεσω για τον επομενο αγωνα και 100% ετοιμος!
Colin McRae - Θεός

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Re: Gtcc 20 Σεπτεμβριου 09(καρτοδρομο)

Δημοσίευση από polatov » Δευ Σεπ 14, 2009 5:47 pm

Λοιπον αρα αποτιβλεπω εχουμε 2 συμμετοχες...
Αντωνη εσυ οπως ξερεις το κανεις μεσω τραπεζης fax κλπ με τα στοιχεια της αιτησης.αν προκυψει κατι με περνεις τηλ.
klimis εχεις pm..
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: Gtcc 20 Σεπτεμβριου 09(καρτοδρομο)

Δημοσίευση από GRIGIO » Τετ Σεπ 16, 2009 1:33 pm

Δυστυχώς μηχανικό πρόβλημα στο top mount του αυτοκινήτου μου δε θα μου επιτρέψει να τρέξω...Και μιλάμε για σκέτη ατυχία,βλάβη των 20 ευρώ αλλα δυστυχώς δεν υπάρχει χρόνος ώστε να επιδιωρθωθεί(λύσιμο τροχού,αναρτησης κτλ)...Ειμαι μεγας ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ

Άβαταρ μέλους
RUD
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1885
Εγγραφή: Τρί Σεπ 30, 2008 6:37 pm
Τοποθεσία: Athens

Re: Gtcc 20 Σεπτεμβριου 09(καρτοδρομο)

Δημοσίευση από RUD » Τετ Σεπ 16, 2009 5:54 pm

GRIGIO έγραψε:Δυστυχώς μηχανικό πρόβλημα στο top mount του αυτοκινήτου μου δε θα μου επιτρέψει να τρέξω...Και μιλάμε για σκέτη ατυχία,βλάβη των 20 ευρώ αλλα δυστυχώς δεν υπάρχει χρόνος ώστε να επιδιωρθωθεί(λύσιμο τροχού,αναρτησης κτλ)...Ειμαι μεγας ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
:( :( :(
ΕικόναΕικόναΕικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Re: Gtcc 20 Σεπτεμβριου 09(καρτοδρομο)

Δημοσίευση από polatov » Δευ Σεπ 21, 2009 6:18 pm

results here... http://www.gtcc.gr/main/index.php?optio ... &Itemid=91 Akoma enas agonas elabe telos kai stefthike me apolyth epityxia!
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: Gtcc 20 Σεπτεμβριου 09(καρτοδρομο)

Δημοσίευση από GRIGIO » Δευ Σεπ 21, 2009 10:34 pm

Συγχαρητήρια στους συμμετέχοντες...Πολλα μπράβο στον Πέτρο aka Skinboy για τη 2η θεση του!!!Καλή συνέχεια Πετράν!

Να παρατηρήσω ότι το ΑΧ του κυρίου Χρέπα εκανε 56,4 και ειναι στην κατηγορία μας τη Ζ?????Αστο καλύτερα γιατι πικραίνομαι οταν βλέπω τέτοιους χρόνους...

Άβαταρ μέλους
Orange
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6403
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2006 2:36 am
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Re: Gtcc 20 Σεπτεμβριου 09(καρτοδρομο)

Δημοσίευση από Orange » Τρί Σεπ 22, 2009 1:03 am

Ρε συ Αντωνη...!!!
Για το κεφι σου, το Puntoclub και το θεσμο πας ρε συ...
Ολα τ' αλλα ειναι κουρκουμπινια, ανευ ουσιας.
Δε μιλαμε και για κανα θεσμο που μετραει σε κανα πρωταθλημα και αλλα τετοια.
Ουτε πρωταθλητισμο κανουμε, ουτε φραγκα θα εβγαζες.
Την πλακα μας να κανουμε και να περναμε καλα.
Θες??
Πας.
Δε θες?
Δε πας.
Κι αν θες χρονους, βρες κανα παλιο Mini το original, γδυστο και πηγαινε κανε καλυτερα απο 56αρια στο καρτοδρομο.
Δηλαδη τα καρτ που κανουν καλυτερους χρονους απο τ' αλλα αμαξια εκει, να πανε ολοι να πεταξουν τ' αμαξια τους η να μην ξανατρεξει κανεις Gtcc Καρτοδρομο.

Εμενα αυτο που με κανει να πικραινομαι, ειναι η αδικαιολογητη (για μενα), παντελης απουσια μας, απο το θεσμο και τιποτα αλλο.

ps:Πετρο ευγε.
Χαιρομαι να σε βλεπω σε καλο δρομο.
Παντα τετοια και καλυτερα.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: Gtcc 20 Σεπτεμβριου 09(καρτοδρομο)

Δημοσίευση από GRIGIO » Τρί Σεπ 22, 2009 7:48 am

Παντελής απουσία μας μεν ναι,αλλα πχ εγώ δεν ετρεξα για 2-3 προβλήματα...Θα επιστρέψω όμως...Δημήτριος!Χεχε!

Απλα σχολιάσα απέξω απέξω ότι υπάρχουν αμαξια στην κατηγορία μου πχ που γράφουν καλύτερους χρόνους απο τα αμάξια 2 κατηγοριών πιο πάνω...Και μιλάμε για ΤΑΓΜΕΝΑ αγωνιστικά αυτοκίνητα!Τεσπα,εχει ξαναναλυθεί ότι πχ το T.A.G ειναι πιο δικαιο στο διαχωρισμό αυτοκινήτων απο ότι το GTCC.Aκριβώς όμως επειδή ειναι αυτο που ειναι το gtcc και εγώ το γουστάρω,επειδή ειναι για τα club αυτοκινήτων.Δε με νιάζει να παρω μια καρότσα Mini cooper και να τρέξω,αλίμονο Δημήτρη,το κέφι μας κανουμε,και ειναι και ενα δαπανηρό κέφι πίστεψέ με.

Ελπίζω την επόμενη φορα το club να εχει τις περισσότερες δυνατον συμμετοχές και να ζήσουμε παλίες στιγμές όπου 6-7 αμάξια παρατάσονταν στη σειρά για να τράξουν στον Καρτόδρομο.

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: Gtcc 20 Σεπτεμβριου 09(καρτοδρομο)

Δημοσίευση από skinboy » Τρί Σεπ 22, 2009 12:30 pm

Orange έγραψε:
ps:Πετρο ευγε.
Χαιρομαι να σε βλεπω σε καλο δρομο.
Παντα τετοια και καλυτερα.
:-(
Δημητρη, Ευχαριστω !!
επειδη στις καταταξεις δεν φαινονται καποιες λεπτομεριες... στο δευτερο γυρο καποια στιγμη απο οσο δειχνει ξεκολησε κ εφυγε απο την θεση του το προχειρο προσθετω silent block της βασης της μηχανης , το διαπιστωσα οταν στα πεταλα στο ξεκολημα στην εξοδο, δεν επερνε το αμαξι ποτε την 3ι ταχυτητα, ειτε κολουσε στο Η ειτε επρεπε να ισιωσω τροχους κ με ηρεμια να την περασω...
την παρασκευη το πρωι που πηγαμε να βαλουμε την competition βαση μηχανης που εφτιαξα διαπιστωσαμε οτι ο τορνος ειχε κανει ενα λαθος κ δεν κρεμουσε σωστα το μοτερ, οποτε δεν ρισκαραμε να σπασω κανα σαζμαν απο αυτο...
εχασα τρελο χρονο στο 2ο κ 3ο γυρω, ενω ξεκινησα με ξερο 58 κ εβλεπα οτι οι επιλογες μου για εκεινη την μερα μαλλον ηταν σε καλο δρομο (τα 225/45) μετα ειδα να ναυαγει η χαρα μου.
Οκ δεν θα αλλαζα την τελικη καταταξη, αλλα θα το ειχα ευχαριστηθει ακομα ποιο πολυ.
Δεν μου αρεσει να λεω πολλα, αλλα με αυτα που ειδα , εγω απορησα, θα επαναλαβω μαλλον στις 30 του μηνα την προσπαθεια μου στο D1 GP (μαλλον) γιατι εμεινα με πολλες απορειες...

επισης το αμαξι εχει αλλαξει πολυ με τα 225/45 εμπρος (προς το καλυτερο κ μονο) κ πλεον πρεπει να κανω την υπερβολη κ να μην κατεβαζω ποτε δευτερα σε καμια στροφη,αφου απο οσο ειδα κ η τριτη με παταει κατω κ δεν εχω ξεσπασματα οπως εχω με 2ι, ναι οσο περιεργο κ αν ακουγεται κ τα 225 τα γραφει στον καρτοδρομο για πλακα το αμαξι στα πεταλα (αλλα αυτο θελει δοκιμες πρωτα εγω προλαβα να κανω 2 σεσσιον μονο να πατησω τα λαστιχα την παρασκευη κ δεν ηξερα κ αν θα βρισκουνε κιολας , αλλα οκ).

τωρα οσο για αυτο που λεει ο Grigio για το Χρεπα (τον Νικο κ το ΑΧ του) , να πω οτι μιλαμε για ενα πολυ εμπειρο οδηγο με μελετημενο 14αρι ΑΧ το οποιο οδηγει στο οριο του, κ παιζει με καλα προτερηματα.
καροτσα 680κιλα ;-), μιλουσαμε την παρασκευν το απογευμα καρτοδρομο ενω στρωναμε λαστιχα κ οι δυο
Οπως κ το πρασινο το Drag ex AX που ηρθε την Κυριακη σε εμενα στην Δ , ειναι ισως κ 600κιλα κ 200+ αλογα , ολα αυτα παιζουνε το ρολο τους ειτε λιγοτερο ειτε περισσοτερο.
Προσωπικα χαιρομαι που εχω δημιουργησει ανακατωσουρα κ προβληματισμους στην Δ κατηγορια με ενα αμαξι 920κιλα /140 τροχο αλογα... , δειχνει οτι κ με λιγοτερα ατου , μπορεις να κινηθεις γρηγορα και αλανθαστα επι τον εκαστοτε συνθηκων (για το 58 με προβληματακια ειναι γρηγορα...)
αυτη την στιγμη προυγουμαι στην κατηγορια Δ στο πρωταθλημα κ αν γινει 1 αγωνας Τριπολη κ εχω απο 1-4 θεση εχω κερδισει την κατηγορια μου,
αν γινουνε δυο θα παει αναλογα του αποτελεσματος εκ τον 2.
χαρηκα κ λυπηθηκα επισης που ειδα στην πιστα Ιταλικα αμαξια (δεν με νοιαζει με ποιο club συμετειχαν δεν ξερω κιολας λεπτομεριες) οπως coupe k Bravo turbo με μεγαλα μοτερ κ πολλα αλογα, αλλα απογοητευτικα με τα αποτελεσματα μιας κ το ενα επαθε ζημια κ το αλλο ενω το περιμενα να κανει αξιολογο γυρολογιο δεν !!, αλλα παρολα ταυτα συμετειχαν κ ευγε τους!!

επισης αξιολογο κ αν δεν το εβλεπα δεν θα το πιστευα ειναι το 0:52,5 που σημειωσε στην κατηγορια S το ΑΧ του Αλεπη το πορτοκαλι ενω ειχε γυρολογιο 3 γυροι ολοι στο 0:52.
χρονος ο οποιος ακομα κ με φουλ σλικς , ειναι αδιανοητα τρομερος.... κ μπραβο τους
Punto HGT SC Evo

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνητος αθλητισμός”