GΤCC '09 - 5 Aπριλίου σην Τριπολη

Θέματα που αφορούν αγώνες αυτοκινήτων.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: GΤCC '09 - 5 Aπριλίου σην Τριπολη

Δημοσίευση από skinboy » Παρ Απρ 03, 2009 2:18 pm

εχω.
γιατι "φτιαξανε" νορμα που το απαγορευει?


Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Re: GΤCC '09 - 5 Aπριλίου σην Τριπολη

Δημοσίευση από polatov » Σάβ Απρ 04, 2009 7:45 pm

οριστε και επισημα οι συμμετοχες http://www.gtcc.gr/main/index.php?optio ... d=43:-gtcc
καλο αγωνα να χουμε.
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: GΤCC '09 - 5 Aπριλίου σην Τριπολη

Δημοσίευση από skinboy » Κυρ Απρ 05, 2009 11:28 pm

αλλος ενας αγωνας ελαβε τελος (εστω κ φιλικος)
συγχαρητηρια σε ολους που αγωνιστηκανε αλλα κ οσους ητανε εκει θεατες (Σακη Γιαννη για εσας λεω...)
Επισης μπραβο στην οργανωση του GTCC για την πρωτοβουλια αυτη (ευχυχως ακουσα οτι θα ξανα κανουμε αγωνα εκει).

Τι να προτοσχολιασω, η χαραξη απιστευτη, γρηγορα κομματια παρατεταμενες στροφες , ειλικρινα δεν εχω λογια να το περιγραψω...
απλα τελειο.

Το πανελ. πρωταθλημα τελειωσε χωρις σταγονα βροχης, μας χαρισε θεαμα και μαχες ωραιες (ζηλεψα....)
Με το που αρχισε η ενημερωση για το GTCC αρχισε κ η βροχη οπου μετετρεψε μεσα σε 20 λεπτακια την πιστα σε μπανιερα.
ακολουθησε κ η απονομη για το 2008 , οπου με βρηκε 3ο κατηγοριας Δ (ισοψηφοντας κ κερδιζοντας την θεση λογο 2ης θεσης στον πρωτο αγωνα στα Μεγαρα περυσι)
Ο πανος ητανε ο Πρωτος απο εμας που ετρεξε (συγχαρητηρια και ας μην ηθελες το pbox!!!!)
για 2 δευτερα εχασε το κυπελο πραγματικα κριμα....
δευτερος ημουνα εγω,
Ειχα προβληματιστει πολυ, φοβομουνα αν θα καταφερνα να ξεθολωνω τα τζαμια (αν χρειαστει) με το συστηματακι..
σκεφτομουνα πως θα φρεναρω στριψω με απολυτο στησιμο , ακραιες γωνιες camber , λαστιχα με λιγοτερο απο την μεση κ τα μπροστα πολυ ποιο κατω χωρις αυλακια στην μεσα μερια κ απλα πηρα την αποφαση να δοκιμασω την τυχη μου εστω κ ετσι....
δεν εβαλα καν Pbox δεν εβγαλα καθισμα συνοδηγου κ ειχα κ αρκετη βενζινη μεσα (αφου δεν εχω φλοτερ ακομα)
μπηκαμε για το warm up k προσπαθουσα να δω κρατημα, φρενα την διαδρομη ολα, το αμαξι (βασικο)
εμενα το αμαξι με εντυπωσιασε κ ενιωσα καλα μαζι του γρηγορα.
δεν το φοβηθηκα κ δεν με προβληματισε πουθενα,
το αποτελεσμα εν τελη ητανε να παρω κ το δευτερο κυπελο της μερας τερματιζοντας 1ος στην Δ. (δεν το ηξερα καν, απλα ημουνα στην απονομη κ την τραβουσα βιντεο δεν ειχανε πει καν χρονους η βροχη μας ειχε γονατισει ολους αφου ημασταν χυμα ουτε τεντες υποστεγα τιποτα)

Ο κωστας απο την αλλη στην Γ μετα απο εμενα αντιμετωπισε τεραστιο προβλημα με τα λαστιχα (απορο που δεν σβουριξε και κανα δυο φορες με 3 χρονο λαστιχα κ σκληρα για τις υνθηκες πλεον) γυρισε σταθερα κ στρωτα κ πολυ καλα εκανε... (ειχαμε κ δρομο να κανουμε μετα επιστροφης)

κ ετσι μπορω να πω οτι δεν θα χασω ποτε αγωνα Τριπολη, ειλικρινα λυπαμαι (κ ας εβγαινα κ τελευταιος..) που δεν μπορεσα να την τρεξω στεγνη την πιστα...
επιφυλασομαστε!!!

ΥΓ: Αυριο Μεθαυριο κ βιντεο in-car Youtube
ΥΓ2: Σε ευχαριστω αγαπη μου για την παρεα σε ολο το ταξιδι κ την βροχη που εφαγες !!
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: GΤCC '09 - 5 Aπριλίου σην Τριπολη

Δημοσίευση από GRIGIO » Κυρ Απρ 05, 2009 11:35 pm

Μπραβο στα παιδια που έτρεξαν και εφαγαν και τη βροχή! Polatov, skinbay kai flawless μπράβο και στους 3!!!

Άβαταρ μέλους
Orange
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6403
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2006 2:36 am
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Re: GΤCC '09 - 5 Aπριλίου σην Τριπολη

Δημοσίευση από Orange » Δευ Απρ 06, 2009 11:54 am

Και το ειχα αγχος χθες το πρωι, μηπως ο παλιοκαιρος σας χαλουσε τη μερα.
Τελικα χαιρομαι που δεν τα καταφερε να σας βαλει κατω και χαιρομαι διπλα φυσικα, για τα αποτελεσματα σας, παρ' ολο που εβρεχε!!
Μπραβο ρε παιδια, παντα τετοια και καλυτερα να εχετε!! :)

Αρε Πετρο...
και τροπαιουχος για το '08 και κυπελουχος 1ος, σε αυτον τον αγωνα!!
Τ' αξιζεις ρε φιλε και με το παραπανω θα ελεγα.
GRIGIO έγραψε:...Polatov, skinbay kai flawless...
....σε ποια ακτη ειπες πηγες Αντωνη??!!! :lol:

ΥΓ:Ο αγωνας που ακριβως εγινε ρε παιδια??Με τι ειναι στρωμενο κατω?Ασφαλτοταπητα??
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: GΤCC '09 - 5 Aπριλίου σην Τριπολη

Δημοσίευση από skinboy » Δευ Απρ 06, 2009 12:16 pm

Nαι, εγινε μεσα στην 124 ΠΒΕ, ασφαλτοταπητα κανονικος με χαραξη σε καποιαα σημεια με κορινες κ λαστιχα.

σε λιγο θα ετοιμασω το Incar για να δειτε,
πραγματικα σε στεγνη κατασταση πιστευω οτι ειναι "επικυνδινο circuit" υπαρχουνε τροφες που οπως το ειδα εγω ειναι πατημενη 4ι κ πανω στην στροφη θελω να περασω σε 5ι (οκ ειμαι κοντος αλλα κ τα 140+ ειναι ενα θεμα)
ακομα κ με την βροχη εχθες κ με την πρωτη επαφη στην πιστα εφτανα 4ι στον κοφτη , αρα μιλαμε για 130 περιπου χιλιομετρα (δεν ξερω κιολας απολυτα, δεν ειχα κοντερ 000 ελεγε χαχα)

Επισης συγκριτικα με Μεγαρα ειναι η μερα με την νυχτα....πολυ ποιο ενδιαφερον ,χρειαζεσαι πολυ δυναμη στο αμαξι κ πολυ καλο στησιμο, οτι απο τα δυο λειπει ειναι αισθητο.

Για εμενα ητανε μια πολυ ομορφη μερα που δεν περιμενα, το ταξιδι ειχε κ αυτο την φαση του, το αμαξι ητανε τιγκα φορτωμενο , στην διαδρομη σταματουσα να φουλαρω βενζινες απο κανιστρα (οκ το αμαξι καιει τον πατο του....)
χαιρομαι που με σταθερα 5000 στροφες, αγωνα κ επιστροφη το αμαξι δεν εκανε κιχ λειτουργικα, δεν εκαψε σταγονα λαδι , παρολο τους κοφτες που εφαγε στην ευθεια τις τριπολης με 5ι .

Γενικα αξιζε η ολη ταλαιπωρια (γιατι το αμαξι το πηρα παρασκευη βραδυ στις 21:00 , κ ολο το σαββατο απο το πρωι μεχρι τις 20¨00 το βραδυ το μαζευα...)
ημουνα κομματια πριν καν ξεκινησω.

Eπισης περιμενα να φαμε πολυ ξυλο απο την Elise, αλλα κ το MR2 k to Corolla με εχουνε ζορισει αρκετα στο παρελθον..
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: GΤCC '09 - 5 Aπριλίου σην Τριπολη

Δημοσίευση από skinboy » Δευ Απρ 06, 2009 1:16 pm

και τα αποτελεσματα.


http://www.gtcc.gr/documents/results/20 ... egoryZ.pdf

http://www.gtcc.gr/documents/results/20 ... egoryD.pdf

http://www.gtcc.gr/documents/results/20 ... egoryC.pdf

απο εδω ολα:
http://www.gtcc.gr/main/index.php?optio ... &Itemid=91

απο οσο ειδα, εκανα κ ταχυτερο γυρο στην κατηγορια μου 1.27,469 (ο 3ος γυρος μου , οπου φαινεται οτι αρχισα να συνιθιζω αλλα ειχαμε μονο 3 γυρους)....
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
Maria Puntova
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2931
Εγγραφή: Τετ Ιαν 05, 2005 2:54 pm
Τοποθεσία: Αθήνα - Γκύζη
Επικοινωνία:

Re: GΤCC '09 - 5 Aπριλίου σην Τριπολη

Δημοσίευση από Maria Puntova » Δευ Απρ 06, 2009 1:31 pm

polatov έγραψε:αυτο λεω και γω.κατακρινεις οταν μπορεις εσυ ο ιδιος να κανεις κατι καλυτερο.ποσο μαλλον οταν δεν προσφερεις ΚΑΜΙΑ βοηθεια στον ηδη υπαρχον θεσμο του gtcc....
δεν ειναι ολα ροδινα.το gtcc το θυμουνται ολοι 1 βδομαδα πριν τον αγωνα και ολα τοτε τους φταινε..
και γω θελω να ξεκινησει κατι αλλα θα τρεξω μονο για κατι που με γεμιζει και για ατομα που αξιζει,οχι για για να βολευονται οι αλλοι...
αυτό το post σου τώρα το είδα...
όταν βρείς χρόνο κάνε μια μετάφραση σε παρακαλώ.

Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα ...είμαι ελεύθερη
PDT_045

Άβαταρ μέλους
vdsracing
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 18, 2004 2:09 pm

Re: GΤCC '09 - 5 Aπριλίου σην Τριπολη

Δημοσίευση από vdsracing » Δευ Απρ 06, 2009 1:59 pm

Ενα μεγάλο μπράβο σε όλους!Θα σας τα πω και απο κοντά στην συνάντηση ελπίζω!Πολύ καλά αποτελέσματα...!
-Βαγγέλης-

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Re: GΤCC '09 - 5 Aπριλίου σην Τριπολη

Δημοσίευση από polatov » Δευ Απρ 06, 2009 2:06 pm

εγω με τη σειρα μου εχω να πω οτι ηταν εκπληκτικα η χαραξη αλλου και πραγματικα το ολο κλιμα ηταν πολυ διαφορετικο.
η βροχη μας τα χαλασε σε μεγαλο βαθμο.με το αμαξι απλα παλευα για να μην βγω εκτος αλλα τελικα εφερα ενα ωραιοτατο τετακε που ευτυχως δεν ακουμπησα καπου αλλα μου στερησε την τριτη θεση και ενα κυπελο...
το αυτοκινητο του Πετρου τραβηξε πολλα βλεμματα και τα δικα μας φυσικα καθως και μεις πρωτη φορα το βλεπαμε μετα απο καιρο...
μπορουμε να μιλαμε μερες για αυτο τον αγωνα αλλα τι να πεις απολα!
το πρωι ειδαμε ενα φοβερο αγωνα με τον Ευθυμιου να κλεβει ολη την παρασταση οπως και Δεγλερης βεβαια..
ακομη και με την βροχη υπηρχε αφθονο θεαμα καλοι χρονοι και καποια παιδια που ηταν στη βροχη ολη μερα για να ρυθμισουν τα του αγωνα.
ευχαριστω την ομαδα της τεχνικης και ηθικης υποστηριξης Σταικο και Γιαννη...
θα επανελθω με σαφεστερο post γιατι τωρα μου ρχονται ολα μαζι.Πετρο αναμενουμε να σε δουμε σε στεγνο οπως και τον Κωστα που μαλλον θελει λαστιχα..
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: GΤCC '09 - 5 Aπριλίου σην Τριπολη

Δημοσίευση από skinboy » Δευ Απρ 06, 2009 2:41 pm

μπορει να με βοηθησει καποιος με το movie maker.
εχει μανουριασει, ενω εχω φτιαξει το βιντεο ολα κομπλε παω στο τελευταιο σταδιο που ειναι το
FILE , Save movie file.

ακολουθω ολα τα βηματα ξεκιναει να κανει το βιντεο κ γυρναει ενα κουφο μυνημα,
Windows cannot save the movie to the specified location. verify that the original files used in your movie are still avialable ,that the saving location is still available, and that there is enough disk space and try again.

χωρος υπαρχει παρα πολυς
κ παντα το ιδιο εκανα κ δεν ειχα θεμα.
εχει κανεις καμια ιδεα ?
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
Orange
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6403
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2006 2:36 am
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Re: GΤCC '09 - 5 Aπριλίου σην Τριπολη

Δημοσίευση από Orange » Δευ Απρ 06, 2009 3:38 pm

Πετρο σε τι φορμα, πας να "σωσεις" το video??
Μηπως σου λειπει καποιος codec, η εγκατεστησες τελευταια καμια multimedia εφαρμογη και σου εκανε τα φιλτρα και τα δικαιωματα αναπαραγωγης αρχειων μπαχαλο??
Εγω με εγκατασταση του Studio 7, 8 ειχα αυτο το προβλημα.

Η "πιστα" ηταν "σφυχτη" η συγχωρουσε λαθοι??
Δηλαδη ειχε περιθωρια, η με το πρωτο λαθος, πηγαινες στους αγρους??

(Εχω πολυ καιρο να δω το πολεμικο αεροδρομιο της Τριπολης και δε ξερω αν εχει αλλαξει κατι απο το '88~'89 που το επισκευτηκα τελευταια φορα!!)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: GΤCC '09 - 5 Aπριλίου σην Τριπολη

Δημοσίευση από skinboy » Δευ Απρ 06, 2009 4:10 pm

ειναι το ιδιο απο οσο μου ειπε κ ο μηχανικος μου (απο τοτε περιπου ειχε να το δει)
το συγχωρουσε μαλλον σχετικο θα το ελεγα, ειχε περιθωριο (εκτος απο καποια σημεια πχ την τελευταια στροφη στα πιτ που στενευε αρκετα κ ειχε θεμα...) αλλα κ στα αλλα κομματια τα ποιο ανοιχτα, το λαθος θα το κανες με πολλα...αρα ισως δεν συγχωρεσει. απο την αλλη το σικειν με τις κορινες (για το GTCC) ητανε δυο φορες ποιο σφικτο απο οτι στα Μεγαρα (πολλοι φαγανε κορινα ειδικα με την βρεγμενη πιστα.


τωρα στο αλλο θεμα, δεν εχω κανει καποια εγκατασταση στο ριμαδι τελευταια, κ για αυτο εχω κολησει...
επισης δεν μου ζηταει φορματ να σωσω, απλα να ειναι για αναπαραγωγη σε PC (οπως παντα δηλαδη) κ μετα αυτο το αρχειο το ανεβαζω youtube
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
Orange
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6403
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2006 2:36 am
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Re: GΤCC '09 - 5 Aπριλίου σην Τριπολη

Δημοσίευση από Orange » Δευ Απρ 06, 2009 5:55 pm

Πετρο εχεις "πμ"...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
staikos
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 01, 2006 12:04 am
Τοποθεσία: Πειραιάς-Αίγιο

Re: GΤCC '09 - 5 Aπριλίου σην Τριπολη

Δημοσίευση από staikos » Δευ Απρ 06, 2009 11:10 pm

Μπράβο στα παιδια για τον πολύ καλό αγώνα και τα επαξια αποτελεσματα!!(ξερω οτι θα ησασταν ενα τιποτα χωρις εμας τους θεατές.....το ειπατε κ παραπάνω ;)χαχαχχα!!!!!)

Τα ζηλεψα πραγματικά τα παιδιά και μου κακοφανηκε που δεν συμμετειχα κι εγώ!

Η ανάμνηση που μου έμεινε απο αυτήν την Κυριακή είναι πολύ ευχάριστη! Παρ όλη την ταλαιπωρία με το ταξιδι και την βροχή, το θέαμα μας αποζημίωσε και οι επιδόσεις των μελών μας, μας γεμισαν χαρά!

Μπράβο και πάλι στον Πάνο,Πέτρο,Κώστα!!!


Ακολουθούν μερικές φωτογραφίες από τον χώρο των pits. Δυστυχώς ο καιρός δεν βοήθησε για φώτο και εν δράση.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
ΕικόναΕικόνα

__________________________________________________

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνητος αθλητισμός”