ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΛΕΥΚΟ ΚΑΠΝΟ

Ρώτηστε εδώ τις απορίες που έχετε όσον αφορα τα τεχνικά θέματα.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
elenipsychalinou
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 02, 2019 2:42 pm

ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΛΕΥΚΟ ΚΑΠΝΟ

Δημοσίευση από elenipsychalinou » Σάβ Μαρ 02, 2019 2:57 pm

Καλησπέρα, έχω ένα fiat pundo evo diesel 1.3 20011. Τον τελευταίο καιρό μου κάνει το εξής: Μετά από διαδρομή με υψηλές ταχύτητες/στροφές δλδ Εθνική κλπ ενώ λειτουργεί κανονικά όταν φτάσω σε φανάρι ή διόδια και σταματήσω όταν πάω να ξεκινήσω δεν ανεβάζει στροφές και δεν προχωράει. Πιο αναλυτικά με νεκρά πατάς τέρμα το γκάζι και δεν το "ακούει". Για να ξεκινήσει πρέπει να πάρει στροφές μόνο σηκώνοντας το συμπλέκτη και στη συνέχεια πατώντας το γκάζι αρκετές φορές ξεκινάει αλλά βγάζει ντουμάνι λευκό καπνό από την εξάτμιση που μυρίζει. Όταν παρκάρεις και πας αργότερα να το πάρεις είναι οκ. Αυτό έχω παρατηρήσει ότι δεν γίνεται σε διαδρομές μέσα στην πόλη αλλά μόνο όταν ξεπερνάς τα 100χλμ που συνήθως γίνεται δε εθνική ή πχ κηφισό χωρίς κίνηση. Δεν μου έχει ανάψει καμία φορά τσεκ. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει και αν γνωρίζετε κάποιο καλό συνεργείο για Αθήνα που να ασχολείται με diesel γιατί η αντιπροσωπία θα είναι τελευταία επιλογή;

Ευχαριστώ



Άβαταρ μέλους
the14captain
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τετ Φεβ 25, 2015 9:46 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Re: ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΛΕΥΚΟ ΚΑΠΝΟ

Δημοσίευση από the14captain » Τρί Μαρ 05, 2019 12:13 pm

Αν έχεις facebook μπες στο club και κάνε εκεί την ερώτηση σου.Οι περισσότεροι μπαίνουν εκεί οποτε ίσως σου απαντήσει κάποιος γνώστης.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις - Απαντήσεις”