ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΤΗΣ PUNTO

Ρώτηστε εδώ τις απορίες που έχετε όσον αφορα τα τεχνικά θέματα.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
bobos
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 13, 2019 7:59 pm

ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΤΗΣ PUNTO

Δημοσίευση από bobos » Κυρ Ιαν 13, 2019 8:07 pm

Καλησπερα. Εχω ενα fiat punto 1200 βενζινη 2008 μοντελο. Πριν λιγο καιρο αρχισε στο ταμπλο το φωτακι της μηχανης να αναβοσβηνει καθε φορα που το ανοιγα περισσοτερο απο 90-100χλμ. Οταν έκοβα ταχυτητα εσβηνε τελείως το φωτακι. Πηγα σε συνεργειο που κανω τα service και το διαγνωστικο εβγαλε προβλημα στον πολλαπλασιαστη. Μετα απο λιγες μερες τον αλλαξα (150€) . Οταν το πηρα απο το συνεργειο το ανοιξα το αυτοκινητο γυρω στα 120χλμ χωρις να μου κανει προβλημα. Σημερα μετα απο 10 μερες περιπου που το εχω αλλαξει μου εκανε ακριβως το ιδιο προβλημα. Παιζει να συμβαινει κατι αλλο και να καιει τους πολλαπλασιαστες?θα παω και αυριο στο συνεργειο φυσικα να το δω απλα μια γνωμη να ξερω πανω κατω αν συμβαινει και σε αλλους αυτο. Δεν ειμαι και πολυ σχετικος. Ευχαριστω



imoforpc
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2019 11:41 am

Re: ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΤΗΣ PUNTO

Δημοσίευση από imoforpc » Τετ Ιαν 16, 2019 11:43 am


panos2
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: Δευ Ιουν 16, 2008 9:31 pm
Τοποθεσία: xalandri

Re: ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΤΗΣ PUNTO

Δημοσίευση από panos2 » Κυρ Ιαν 20, 2019 10:09 am

φιλε να του το ξαναπας να το ξαναδει.μπορει να φταιει καποιο μπουζοκαλωδιο ή ακομα και ο ιδιος πολλαπλασσιαστης να ηταν ελλατωματικος.εχουν εγγυηση τα ανταλλακτικα να απαιτησεις να στον ξαναλλαξει εκτος και αν εβαλε μεταχειρισμενο.

bobos
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 13, 2019 7:59 pm

Re: ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΤΗΣ PUNTO

Δημοσίευση από bobos » Τρί Ιαν 22, 2019 6:43 pm

panos2 έγραψε:
Κυρ Ιαν 20, 2019 10:09 am
φιλε να του το ξαναπας να το ξαναδει.μπορει να φταιει καποιο μπουζοκαλωδιο ή ακομα και ο ιδιος πολλαπλασσιαστης να ηταν ελλατωματικος.εχουν εγγυηση τα ανταλλακτικα να απαιτησεις να στον ξαναλλαξει εκτος και αν εβαλε μεταχειρισμενο.
Πήγα στο συνεργείο που αλλαξα το πολλαπλασιαστη. Μου άλλαξε μπουζια και το πηρα. Μετα απο 2 μερες ειχα ξανα το ιδιο προβλημα. Το συνεργειο μου ειπε οτι χρειάζεται ηλεκτρολογο και οτι δεν μπορει να κανει κατι αλλο αυτο.... Σε ηλεκτρλογο δεν το εχω παει ακομη αλλα σκοπευω να παω το συντομοτερο.

panos2
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: Δευ Ιουν 16, 2008 9:31 pm
Τοποθεσία: xalandri

Re: ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΤΗΣ PUNTO

Δημοσίευση από panos2 » Τετ Ιαν 23, 2019 10:52 am

ελεχξτε με τον ηλεκτρολογο την καλωδιωση του πολλαπλασσιαστη,αντλια βενζινης ,τα μπεκ.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις - Απαντήσεις”