Δισκοπλατο grande punto t jet

Ρώτηστε εδώ τις απορίες που έχετε όσον αφορα τα τεχνικά θέματα.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
sandero
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2018 5:53 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΠΑΤΡΑ

Δισκοπλατο grande punto t jet

Δημοσίευση από sandero » Τρί Δεκ 11, 2018 6:29 pm

Στα 140000χλμ ειπα να αλλαξω δισκοπλατο οχι γιατι παρεδωσε πνευμα αλλα αρχισε να σκληραινει και ειπα εφοσον το αμαξι δεν μου εχει βγαλει προβλημα θα το κρατησω (θερμοστατη μονο αλλαγη).Απο ψαξιμο βρηκα οτι η μαμα δινει ανακατασκευης (το ονομαζει )αλλα ειναι καινουριο.luk οπως αυτο που ειχα.Το προβλημα τωρα.Δυο τιμες στα 125 το οποιο αυτος που μου το εδωσε ειπε ειναι το ιδιο με αυτο που κανει 220 το οποιο οντως τοσο κανει απο σφακιανακη ο οποιος το ιδιο μου ειπε.Φιλε ανακατασκευης ειναι!!!!Ο συμπλεκτης απο το μαιο που αλλαχτηκε ειναι σκληρος,χειροτερος απο το μαμα και θελω να το αλλαξω ξανα.Οκ αλλα τι να παρω;Τον 220 η εμποριου valeo sachs;Αλλαχτηκε επισης η κατω αντλια ρουλεμαν γνησια .Αν το αφησω το αμαξι 2-3 μερες μαλακωνει και πατωντας καμια 10αρια φορες σκληραινει στο διπλο.τρελο;Εξαερωση κανονικα το τσεκαρα.Το μονο σκεφτομαι μηπως πρεπει να αλλαχτει και η πανω αντλια αλλα αυτη δε παρουσιαζει τα γνωστα θεματα.Το δισκοπλατο δυστυχως σαν της μαμας δεν προκειται να βρω αλλα αυτο για εμενα ειναι για πεταμα.Εχετε τιποτα υποψιν σας;τωρα εχω 154000χλμ.Επισης λεω να αλλαξω και τα υγρα φρενων.



ktlk
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τρί Φεβ 24, 2015 9:24 am

Re: Δισκοπλατο grande punto t jet

Δημοσίευση από ktlk » Τρί Δεκ 11, 2018 6:50 pm

καλο. είναι να αλλάξεις καιντα υγρά φρενων γτ μου φαίνεται είναι κοινό κύκλωμα με το αμπραγιάζ με το υδραυλικό συμπλέκτη.. εντύπωση νμου κάνει πάντως για το ανακατασκευής συμπλέκτη... μηοως σου έλεγαν βλακειες.. παρε ενα Valeo η Sachs εμπόριου.. η παρε τον δίκο σου και φταιξεβενα τετραφτερο να τελειώνεις μ.. ενημερωτικά σχεδόν ολα τα ανταλλακτικά αυτοκινήτου είναι τρίτου κατασκευαστή και πουλιούνται σαν Fiat, renault κτλ... πολύ πιθανό να είναι Valeo o δίσκος

Sent from my Mi A2 using Tapatalk


Άβαταρ μέλους
sandero
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2018 5:53 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΠΑΤΡΑ

Re: Δισκοπλατο grande punto t jet

Δημοσίευση από sandero » Τρί Δεκ 11, 2018 6:58 pm

Μπα σε 4 διαφορετικους εμπορους τα ιδια μου ειπαν.Δε με απασχολει το θεμα χρηματων αλλα να φτιαχτει που δε το βλεπω.Το καινουριο ,Luk ειναι, εγω το πηγα στο μηχανικο

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις - Απαντήσεις”