Tι δισκοπλακες να βαλω?

Θέματα που αφορούν την ανάρτηση τα φρένα και άλλα.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
Gallatin
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3632
Εγγραφή: Πέμ Απρ 15, 2004 12:28 am
Τοποθεσία: 1 κολωνα μπροστα απο ολους!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Gallatin » Πέμ Δεκ 16, 2004 3:22 pm

DIDROU έγραψε:gallatin gia tous Zimerrmann μηλας? τρηπιτους η χαρακτους? εσενα γενικα η γνωμη σου πια ειναι σε σχεση τιμη αποδοση διαρκεια αναφερομαι στο αρχικο κειμενο του ποστ
ναι για αυτους λεω. εγω θελω και απο τα 2 και τρυπιμα και χαραγμα ασχετα αν εγω θα βαλω οταν ερθει η ωρα galfer set με δισκους τακακια υγρα και σωλινακια.


http://www.speedtest.net/result/363494335.png
ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα
Arguing with the moderators is like shaking your fist at God. There's nobody there; and if there is, he's not listening. And if he's listening, all you're doing is pissing him off

Άβαταρ μέλους
DIDROU
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Παρ Οκτ 29, 2004 3:53 pm
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευση από DIDROU » Πέμ Δεκ 16, 2004 3:36 pm

γιατι επιδη τα εβαλε το punto sto WRC?// εχεις ακουσει πως κανουν? σαν να σφαζουν γουρουνη

Άβαταρ μέλους
Gallatin
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3632
Εγγραφή: Πέμ Απρ 15, 2004 12:28 am
Τοποθεσία: 1 κολωνα μπροστα απο ολους!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Gallatin » Πέμ Δεκ 16, 2004 3:43 pm

DIDROU έγραψε:γιατι επιδη τα εβαλε το punto sto WRC?// εχεις ακουσει πως κανουν? σαν να σφαζουν γουρουνη
δεν το ηξερα οτι τα εχει βαλει κανεις απλα μου αρεσει σαν ολοκληρομενη βελτιωση
http://www.speedtest.net/result/363494335.png
ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα
Arguing with the moderators is like shaking your fist at God. There's nobody there; and if there is, he's not listening. And if he's listening, all you're doing is pissing him off

Άβαταρ μέλους
topmar
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Πέμ Απρ 15, 2004 9:45 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από topmar » Παρ Δεκ 17, 2004 10:16 am

Καλημέρα.

Δίσκοι Brembo Max και τακάκια Ferrodo Premier έχω στο δικό μου και είναι μια χαρά.
NISSAN ALMERA CHALLENGE OWNER 8)

Άβαταρ μέλους
Pantelis
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2004 9:57 am
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Δημοσίευση από Pantelis » Παρ Δεκ 17, 2004 10:29 am

Μπορω να βαλω μεγαλητερου δισκους με τις ιδιες δαγκανες (mod exl75 ) ζαντα 14αρα ξερει κανενας να με βοηθηση μαρκα κωστος και αν αξιζει στο επομενο service θελουν αλλαγη οι δισκοπλακες γ@μ@τ@..........?????παει το δωρο χριστουγενων στο αμαξι αλλα δεν πειραζει εμεισ να ημαστε καλα.
ONLY THE STRONG WILL SURVIVE!!!

Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΧΑΜΕΝΟΣ...

Άβαταρ μέλους
valantisr
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Δευ Οκτ 11, 2004 10:45 pm

Δημοσίευση από valantisr » Παρ Δεκ 17, 2004 1:54 pm

εγω παιδια εχω zimmerman δισκοπλακες εδω και ενα χρονο και galfer τακακια μιλαμε εχω κανει τετοια φρεναρισματα που αν ηταν αλλος δισκος θα τα ειχε φτυσει δεν εχω προβλημα ουτε χαμηλα ουτε ψηλα ακομη και υστερα απο 3-4 βαρβατα φρεναρισματα στα 210 χλμ.βεβαια φοραω σωληνακια υψηλης και dot 5 υγρα φρενων και επειδη μαρεσει η βελτιωση θα βαλω τωρα και δαγκανες και δισκους απο 2λιτρο 16v

Άβαταρ μέλους
DIDROU
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Παρ Οκτ 29, 2004 3:53 pm
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευση από DIDROU » Παρ Ιαν 14, 2005 10:26 pm

hello punto lovers kalossasbrika paly
apla gia enhmerotikous logous telika ebala tarox polyxaraktes kai takakia galfer. athoribos syndiasmos. mexri twra eimai ikanoipoimenos pantos c.u.

KYR
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 27, 2005 10:31 am

Δημοσίευση από KYR » Δευ Ιαν 31, 2005 11:48 am

GEIA SAS FORAW TAROX POLYXARAKTOYS MPROSTA KAI TRYPHTOYS XARAKTOYS PISW ME TAKAKIA MINTEX RACING ME MEMBRANH THERMOTHTAS.EKPLHKTIKA!

Άβαταρ μέλους
puntogtman
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2851
Εγγραφή: Τετ Απρ 14, 2004 12:38 pm
Τοποθεσία: Κρυονέρι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από puntogtman » Δευ Ιαν 31, 2005 11:55 am

φιλε μου κανε σε παρακαλω πρωτα ενα ποστ στη γνωριμια μελων στο καλως ηρθατε και να γραφεις με μικρα γραμματα..ευχαριστω
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skinboy » Δευ Ιαν 31, 2005 12:08 pm

Min mperdeuetai tous diskous tou agwnistinou autokinitou me tous diskous pou vgazoune oi idies etaireies gia to dromo , oi agwnistiko kanoune 8oruvo k se auto ofeilontai k ta takakia ta racing , to paketaki Galfer tunning den kanei 8oruvo k einai k se kala lefta kai olokliromeno k douleuei kai teleia , kai egw brembo diskous exw me galfer takakia (apo to kitaki ta kokkina) kai eilikrina to takaki einai klasis anwtero apo ferodo kai tarox , molis klataroune oi brembo 8a parw galfer (xaraktous mono) k episis kai to DOT 4.0 pou dinei mesa h galfer einai teleio...

eilikrina exoune kanei poly kali douleia me to kitaki auto oi typoi tis Galfer. Einai TOP.
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
gska
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 16, 2004 4:15 pm
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ

Δημοσίευση από gska » Δευ Ιαν 31, 2005 4:34 pm

Εγώ έχω δίκσους OMP χαρακτούς-τρυπητούς μπρός-πίσω, τακάκια ferodo και σωληνάκια υψηλής. Παλαιότερα χρησιμοποιούσα τακάκια EBC, αλλά με τα ferodo η διαφορά είναι μεγάλη.
Φιλικά,
Γιάννης

mikepts
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Τρί Οκτ 19, 2004 12:29 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση από mikepts » Σάβ Μάιος 28, 2005 6:18 pm

xex paides oi zimmeman einai sxetika ftines veltiotikes diskoplakes.an einai trelamenos me ta frena sigoura tha tis ragisis an kai me sxetiki kataponisi tha minis eyxaristimenos.
tora gia tis tarox kai tis brebo kamoia sxesi.gia mena tarox gia pio aprovlimatisti sxesi (ragismata ktl) kai brebo gia ligo pio kali apodosi.gousta einai ayta pantos.

1i lisi zimmerman me textar
2i lisi tar-ox me ferodo (best)
3i lisi brebo me skliro tataki oti goustaris

prosoxi pantos i 1i lisi einai gia oles tis sinthikes apo krya eos zesta...(oxi tsites) kai i 3i gia liga xiliometra sxetika kalo zestama kai apotites epidosis.tora sto posa xiliometra tha kanis xex...apo 5000km eos 50000km analoga ta tsaroyxia poy foras...ayta

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορες βελτιώσεις”