Punto mk2 Αλουμινένια Top mount

Θέματα που αφορούν την ανάρτηση τα φρένα και άλλα.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: Punto mk2 Αλουμινένια Top mount

Δημοσίευση από skinboy » Πέμ Απρ 10, 2014 1:50 pm

Ρε κωστη....
οχι ΔΕΝ χρειαζετε στο αμαξι μας (αν δεν μπει χωμα) , φετος πονταραμε τα ραμφοι απο εξω μιας κ καναμε καποιες αλλες δουλειες. αλλα οχι οτι εγινε κατι η ηθελε κατι, κ επισης στο εχω πει απο παντου !! η αναρτηση μου κ η αναρτηση ΟΠΟΙΟΥ αλλου μκ2 ΔΕΝ εχει σχεση σε δυναμεις , φορατε, τα 1/3 σε κιλα μπροστα εσεις απο οτι εμενα στην ουρα.... μην συγκρινεις χαζομαρες ΔΕΝ εχει αναγκη οι θολοι του μκ2 απο τα αλουμηνενια τοπ μαουντς , ημαρτον :)


Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: Punto mk2 Αλουμινένια Top mount

Δημοσίευση από skinboy » Πέμ Απρ 10, 2014 1:52 pm

Βρες συνεργειο να υποστηριξει τις αναγκες σου σωστα Κωστα !

ΔΕΝ μπορεις μονος σου να κανεις τα παντα , ΔΕΝ γινετε απλα

Οτι αλλο θες, απο το fb
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Punto mk2 Αλουμινένια Top mount

Δημοσίευση από Gazofonix » Πέμ Απρ 10, 2014 9:21 pm

Πετρο ο Κωστας κανει ενα πολυ μεγαλο λαθος.Θελει να κανει το αμαξι αεροπλανο στην πιστα αλλα παραλληλα μαγικο χαλι χωρις τριγμους και κραδαζμους στους δρομους της Αθηνας.
Ε αυτο δεν μπορει να γινει με τπτ.Πηγε και εβαλε αναρτηση με 1 τονο λιμπρες και το εχει καθε μερα και το κοπαναει οπου βρει φρεατιο και λακουβα.Μετα του φταινε τα top mount.Εγω του ειπα οτι αν βαλει αλουμινιου στο τελος αντι να φαγωνοντε τα λαστιχα στα top-mount (που τα αλουμινιου δεν εχουν) θα σκισει τους θολους εκει που πατανε οι βιδες.Δεν μπορει να το καταλαβει οτι καποια πραγματα δεν μπορουν να υπαρχουν μαζι.
Οτι εκανε και με την κοντρα βαση του μοτερ.Καθε 2μηνο την εκοβε (ημαρτον δλδ),πηρε μια γεμισμενη με τεφλον και μετα γκρινιαζε οτι ολο το αμαξι ειναι κουδουνιστρα στο ρελαντι.
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Punto mk2 Αλουμινένια Top mount

Δημοσίευση από Gazofonix » Πέμ Απρ 10, 2014 9:25 pm

skinboy έγραψε:Βρες συνεργειο να υποστηριξει τις αναγκες σου σωστα Κωστα !

ΔΕΝ μπορεις μονος σου να κανεις τα παντα , ΔΕΝ γινετε απλα

Οτι αλλο θες, απο το fb
Και ΔΕΝ κανει τπτ μονος του.Απλα αναλογα πως θα ξυπνησει,τι ονειρο θα δει και αν ο Ερμης ειναι αναδρομος ή η Αφροδιτη στον Κρονο κατεβαζει ιδεες και μετα κυνηγαει Θεους και δαιμονες για να κανει πραξη την σκεψη του.Μετα βλεπει οτι κατι πηγε λαθος και προσπαθει να μαζεψει οτι εμεινε ορθιο. :lol:
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Re: Punto mk2 Αλουμινένια Top mount

Δημοσίευση από kostas013 » Παρ Απρ 11, 2014 1:00 am

παει εκεινη η βαση μπαμπη
πλεον εχω καλυτερη :DDDDDD
Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Re: Punto mk2 Αλουμινένια Top mount

Δημοσίευση από skinboy » Παρ Απρ 11, 2014 7:51 am

Gazofonix έγραψε:Πετρο ο Κωστας κανει ενα πολυ μεγαλο λαθος.Θελει να κανει το αμαξι αεροπλανο στην πιστα αλλα παραλληλα μαγικο χαλι χωρις τριγμους και κραδαζμους στους δρομους της Αθηνας.
Ε αυτο δεν μπορει να γινει με τπτ.Πηγε και εβαλε αναρτηση με 1 τονο λιμπρες και το εχει καθε μερα και το κοπαναει οπου βρει φρεατιο και λακουβα.Μετα του φταινε τα top mount.Εγω του ειπα οτι αν βαλει αλουμινιου στο τελος αντι να φαγωνοντε τα λαστιχα στα top-mount (που τα αλουμινιου δεν εχουν) θα σκισει τους θολους εκει που πατανε οι βιδες.Δεν μπορει να το καταλαβει οτι καποια πραγματα δεν μπορουν να υπαρχουν μαζι.
Οτι εκανε και με την κοντρα βαση του μοτερ.Καθε 2μηνο την εκοβε (ημαρτον δλδ),πηρε μια γεμισμενη με τεφλον και μετα γκρινιαζε οτι ολο το αμαξι ειναι κουδουνιστρα στο ρελαντι.
η αναρτηση που εβαλε ειναι μαλακι , ηπια, για δρομο !!! που να σε κανω βολτα με πισταδικη να δεις τι σημαινει "δυναμη" κ λιμπρες κ παλι, χωρις να κοπαναει τπτ (αφου δεν εχει τιποτα να τριξει μεσα...) ;)

δεν σκιζει τπτ :)
εμενα το αμαξι δεν εχει χασει ουτε χιλιοστο μετα απο τοσα χρονια χρησης, απλα ο Κωστας ακουει οποιον να ναι κ δεν ακουει οποιον το εχει κανει
στα αλλα που λες βεβαια δεν εχεις αδικο , του τα εχω πει κ εγω, η το ενα η το αλλο , η συμβιβασμο μεγαλο στο ενα απο τα δυο
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος skinboy την Παρ Απρ 11, 2014 3:31 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Punto HGT SC Evo

Άβαταρ μέλους
AKIS P
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3527
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 20, 2011 5:56 pm
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Punto mk2 Αλουμινένια Top mount

Δημοσίευση από AKIS P » Παρ Απρ 11, 2014 11:11 am

Gazofonix έγραψε:
skinboy έγραψε:Βρες συνεργειο να υποστηριξει τις αναγκες σου σωστα Κωστα !

ΔΕΝ μπορεις μονος σου να κανεις τα παντα , ΔΕΝ γινετε απλα

Οτι αλλο θες, απο το fb
Και ΔΕΝ κανει τπτ μονος του.Απλα αναλογα πως θα ξυπνησει,τι ονειρο θα δει και αν ο Ερμης ειναι αναδρομος ή η Αφροδιτη στον Κρονο κατεβαζει ιδεες και μετα κυνηγαει Θεους και δαιμονες για να κανει πραξη την σκεψη του.Μετα βλεπει οτι κατι πηγε λαθος και προσπαθει να μαζεψει οτι εμεινε ορθιο. :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: χαχαχαχαχαχαχα οποτε βλεπω ποστ του μπαμπη σ αυτο το τοπικ ειμαι ΠΑΝΤΑ σιγουρος οτι θα λεει σαν αυτα που λεει πιο πανω χαχαχαχαχαχαχα
WE RIDE TILL WE DIE!!!!

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Re: Punto mk2 Αλουμινένια Top mount

Δημοσίευση από polatov » Παρ Απρ 11, 2014 5:24 pm

ο Πετρος ξερει πολυ καλυτερα να συμβουλευσει σε αυτα τα πραγματα..
εγω θα πω απλα οτι ο Κωστας χανει τη μπαλα μετα απο λιγο..
ας βαλει 4 καινουργια semi να κανει δουλεια του..σε αυτα τα αλογα οτι και να κανει οι χρονοι ειναι συγκεκριμενοι..θελω να πω οτι το αμαξι με 4 καινουργια semi και σωστη πιεση γινεται ΑΛΛΟ αυτοκινητο..
ειναι σα να εισαι φαλακρος και να ψαχνεις για ανταβγιες ενω δεν εχεις μαλλια(τωρα μου ρθε αυτο!!)
μπορει να ειμαι και υπερβολικος αλλα αυτο βλεπουμε εντος πιστας οσοι δεν εχουμε αλογα..κυνηγαμε το τιποτα μετα απο καποιο σημειο..
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Re: Punto mk2 Αλουμινένια Top mount

Δημοσίευση από kostas013 » Παρ Απρ 11, 2014 6:05 pm

παναγιωτη δε το κανω για βελτιωση!!!
αν προσεξεις στο πρωτο ποστ λεω οτι εχω προβλημα με τα τοπ μαουντ γιατι κλανουν σε λιγα χιλιομετρα...
οχι οτι ειμαι ενταξει και ψαχνω το κατι καλυτερο
Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Re: Punto mk2 Αλουμινένια Top mount

Δημοσίευση από polatov » Παρ Απρ 11, 2014 7:36 pm

πραγματικα δε ξερω τι να πω ..εγω δεν εχω αντιμερωπισει ποτε προβλημα..μεχρι και ειδικες σε χωμα εχω κανει για πλακα..
τα ψαλιδια χρειαστηκαν λιγο μια αλλαγη νωριτερα..
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Re: Punto mk2 Αλουμινένια Top mount

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Παρ Απρ 11, 2014 8:28 pm

το οτι καλνουν γιατι δεν οδηγεις σωστα δεν σου εχει περασει απο το μυαλο ε..?Στο ειπε και ο Μπαμπης για τις βασεις πιο πανω..
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Re: Punto mk2 Αλουμινένια Top mount

Δημοσίευση από kostas013 » Παρ Απρ 11, 2014 8:42 pm

δεν ειναι δικια μου αρμοδιοτητα να μπαλωσω τους κρατηρες στους δρομους κωνσταντινε!!!!
ο μπαμπης δε ξερω τι λεει.. συνολικα τη βαση που λεει να την εχω φορεσει 10 μερες...
αλλα δεν εχει να λεει, αλλο το ενα αλλο το αλλο
Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Punto mk2 Αλουμινένια Top mount

Δημοσίευση από Gazofonix » Παρ Απρ 11, 2014 9:33 pm

Aυτο που λεω Κωστα περα απο την πλακα ειναι οτι εχεις σκληρο αυτοκινητο το οποιο βγαζει θεματακι λογο αυτου.Εχεις πολλες καταπονησεις απο αναρτηση με αποτελεσμα καπου να ξεσπανε ολες αυτες οι δυναμεις.Αν βαλεις αλουμινενια top mount κατι αλλο θα δειξει την ευαισθησια του.

Πετρο απολυτα σεβαστη η γνωμη σου και σιγουρα η πιο "εκ των εσω".Γιατι ομως με το που εβαλε την D2 ο Πορετσανος χτυπησε μια και εξω στα top-mount?Εγω 1 φορα ηρθα Αθηνα με την B8 και ειχα την εντυπωση οτι θα κοπει το αμαξι στα 2. PDT_Armataz_01_04
(στους δρομους μεσα στην Αθηνα,οχι στο ταξιδι)
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Punto mk2 Αλουμινένια Top mount

Δημοσίευση από Gazofonix » Παρ Απρ 11, 2014 9:37 pm

Και κατι ακομα.Και με την ΚΟΝΙ δεν ειχε θεματακια?Μια χαλασαν τα top-mount,μια τα επαιξε η αναρτηση σε σχετικα λιγα χλμ.Μηπως το προβλημα ειναι αλλου?
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
P.A.D.R.C
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 16442
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2004 2:58 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Re: Punto mk2 Αλουμινένια Top mount

Δημοσίευση από P.A.D.R.C » Παρ Απρ 11, 2014 10:01 pm

Gazofonix έγραψε:Μηπως το προβλημα ειναι αλλου?
ή ο γιαλος ειναι στραβος ή στραβα αρμενιζουμε... PDT_Armataz_01_03
Οσο για τις λακουβες και εμεις εχουμε εδω οπως επισης εχουμε και παγετο που δεν αφηνει την ασφαλτο σε ησυχια.επισης εχουμε και αλλα αυτοκινητα με 18αρια και παραπανισια αλογα .Γιατι δεν βγαζουμε στραβες ζαντες αραγε?
No matter what,F.I.A.T. will always be in my heart..
Εικόνα
PERFORMANCE ADRENALINE EXPLOSION RACING CLUB

Just an SBG-GREEN Forced Air Induction System & 151.710km @1121kg (MOTtest)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορες βελτιώσεις”