Ρεύμα στη πηγή

Θέματα που αφορούν την βελτίωση του ήχου.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
mixalis
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2013 1:10 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Ρεύμα στη πηγή

Δημοσίευση από mixalis » Παρ Μαρ 07, 2014 12:45 pm

πριν λιγες μερες ειχα βγαλη εξω την πηγη να δω γιατι ειναι μονιμα ανοιχτη η οθονη ακομα και σβιστη πηγη και αυτος που το ειχε συνδεση ειχε το κοκκινο καλωδιο κ το κιτρινο μαζι πρεσαριστα κ εδινε μονημα ρευμα εβγαλα το κοκινο κ ενα διακοπτακι κ συνδεσα το κιτρινο να εχει μονιμα ρευμα για τις μνημες απο τοτε ειμαι κομπλε αλωστε θελω να χειρηζομαι την πηγη μονος μου να μην συνδεδεμενο με την μιζα


Πικατσου διαλεγω εσενα

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Ρεύμα στη πηγή

Δημοσίευση από Gazofonix » Παρ Μαρ 07, 2014 11:58 pm

kostas013 έγραψε:de ξερω εμενα δεν εχει σχεση με τον διακοπτη της μιζας παντως...
οταν θελώ το παταω και αναβει και οταν θελω το παταω και σβηνει
Ναι βρε Κωστα.Αυτο λεμε.Ετσι οπως ειναι το δικο ΣΟΥ ειναι το ΜΑΜΑ στα μκ1 + 2.Η παντεντα ειναι να το κανεις να ανοιγει και να κλεινει με τα ρευματα του διακοπτη (1 ριμαδι καλωδιο τραβας και το γεφυρωνεις πανω στην πλεξουδα) αλλα παραλληλα να εχει σταθερο ρευμα για τις μνημες (αυτο το κρατας απο την πλεξουδα του αυτοκινητου)
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Ρεύμα στη πηγή

Δημοσίευση από Gazofonix » Παρ Μαρ 07, 2014 11:59 pm

mixalis έγραψε:πριν λιγες μερες ειχα βγαλη εξω την πηγη να δω γιατι ειναι μονιμα ανοιχτη η οθονη ακομα και σβιστη πηγη και αυτος που το ειχε συνδεση ειχε το κοκκινο καλωδιο κ το κιτρινο μαζι πρεσαριστα κ εδινε μονημα ρευμα εβγαλα το κοκινο κ ενα διακοπτακι κ συνδεσα το κιτρινο να εχει μονιμα ρευμα για τις μνημες απο τοτε ειμαι κομπλε αλωστε θελω να χειρηζομαι την πηγη μονος μου να μην συνδεδεμενο με την μιζα
Αυτο ειναι θεμα γουστου.Τι αρεσει και τι βολευει τον καθενα. :wink:
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηχος”