λίγη βοήθεια για εγκατάσταση plugin ηχοσυστήματος;

Θέματα που αφορούν την βελτίωση του ήχου.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
geodeath
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 05, 2006 9:51 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

λίγη βοήθεια για εγκατάσταση plugin ηχοσυστήματος;

Δημοσίευση από geodeath » Σάβ Αύγ 09, 2008 6:55 pm

Γειά σε όλους και καλό καλοκαίρι!

Πρόσφατα αγόρασα έναν αντάπτορα που συνδέει το ipod στο jvc 802 ραδιοcd που είχα ήδη στο μκ2 μου. Για να τοποθετηθεί ο αντάπτορας, χρειάζεται να περάσω ένα καλώδιο το οποίο θα καταλήγει στο cd changer port πίσω απο το μηχάνημα και να βρώ ενα μέρος να το τοποθετήσω που να μην ενοχλεί.

Για το μέρος σκέφτομαι να το βάλω στο τασάκι γιατί το έχω αφαιρέσει (δεν καπνίζω) και χωράει μιά χαρά, αλλα δεν είμαι σίγουρος πως θα περάσω το καλώδιο απο την πίσω πλευρά των πάνελ για να μην φαίνεται πρώτον αλλα και για να μπορεί να κλείσει το ραδιοcd γιατί αν το καλώδιο πάει απο μπροστά, δεν υπάρχει χώρος περιμετρικά του για να περάσει το καλώδιο.

Με το δάχτυλο και στα τυφλά (χωρίς να σκύψω με φακό κτλ) βρήκα μια τρύπα που φαντάζομαι οτι επικοινωνεί με το πίσω μέρος του ραδιοcd η οποία βρίσκεται λίγο πιο μέσα απο το τασάκι, απο την πίσω πλευρά του.

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος που γνωρίζει απο παρόμοιες εγκαταστάσεις σε μκ2? Είτε απο changer;


όποιος θέλει λογαριασμό gmail να μου στείλει pm για να του στείλω πρόσκληση! Έχω πολλές ακόμα... :P

Άβαταρ μέλους
soundcrash
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1510
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2007 12:35 am
Τοποθεσία: Ροδος

Δημοσίευση από soundcrash » Σάβ Αύγ 09, 2008 11:23 pm

Σου στελνω πμ το τηλ μου να σου εξηγησω..
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
geodeath
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 05, 2006 9:51 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geodeath » Κυρ Αύγ 10, 2008 5:16 pm

Τελικά το έβαλα!
Επειδή βγάζοντας το ντουλαπάκι του συνοδηγού δεν μπορούσα να δώ στο πλάι, έβαλα το ανταπτοράκι μέσα στο ντουλαπάκι και πέρασα το καλώδιο απο μια τρύπα που έβγαζε κατευθείαν πίσω απο το ραδιοcd και που δεν εμποδίζει πουθενά! :) Ευχαριστώ Γιάννη!
όποιος θέλει λογαριασμό gmail να μου στείλει pm για να του στείλω πρόσκληση! Έχω πολλές ακόμα... :P

Άβαταρ μέλους
soundcrash
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1510
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2007 12:35 am
Τοποθεσία: Ροδος

Δημοσίευση από soundcrash » Κυρ Αύγ 10, 2008 6:38 pm

Τιποτα φιλαρακι!
οτι χρειαστεις παρε τηλ..
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηχος”