Hi-Fi Interscope

Θέματα που αφορούν την βελτίωση του ήχου.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

macaronas
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 28, 2007 12:48 am
Τοποθεσία: Iraklio Kritis

Hi-Fi Interscope

Δημοσίευση από macaronas » Τετ Νοέμ 28, 2007 1:31 am

Καλησπερα παιδιά....είμαι καινούργιος και σε λίγες μέρες μου έρχεται το G.P. T-Jet-άκι μου....έχω παραγγείλει το interscope και έχω κάποια χρήματα για ν ατο βελτιώσω, χωρίς όμως να αλλάξω πηγή. Σκέφτομαι να βάλω μπρός πίσω διαιρούμενα...τι λέτε;;; Μετά τηα έχει καθόλου μπάσο;;;; Το woofer-άκι που έχει το interscope παίζει τίποτα;;;;; Δεκτές όλες οι απόψεις και πρότασεις..
thank a lot....

_____________________________________
edit by Orange & TaRaNTuLa:Φιλε καλος ηρθες στην παρεα μας.Κανε ενα ποστ εδω http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?t=4&start=1095 και πες μας δυο λογια για σενα.Επισης γραφουμε μονο με μικρους ελληνικους χαρακτηρες.Το περιεχόμενο του post μετατράπηκε.Ευχαριστω.



Άβαταρ μέλους
polatov
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6527
Εγγραφή: Παρ Σεπ 01, 2006 6:10 pm
Τοποθεσία: Ηλιουπολη

Δημοσίευση από polatov » Τετ Νοέμ 28, 2007 2:37 am

κοιτα χωρις να αλλαξεις πηγη μπορεις να βαλεις διαιρουμενα αλλα το κακο ειναι οτι μαλλον χανεις την εγγυηση του ηχοσυστηματος..
δε νομιζω οτι αξιζει να το πειραξεις το μαμα..
αν θες να φτιαξεις κατι καλυτερο σε ηχο θα πρεπει να αλλαξεις και πηγουλα και Ισως χρειαστεις ενα μικρο ενισχυτη..
ολα ειναι θεμα χρηματων,ποσα θες να διαθεσεις δηλαδη..αν ξερεις το ποσο σου προτεινουμε συγκεκριμενα ττη γνωμη μας..
υπαρχει και αντιστιχο topic νομιζω για ηχοσυστημα σε grande punto.
"Competition reduces competitors"
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
soundcrash
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1510
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2007 12:35 am
Τοποθεσία: Ροδος

Δημοσίευση από soundcrash » Τετ Νοέμ 28, 2007 4:21 am

kalispera paidia.....eimai kainourgios kai se liges meres mou erxetai to G.P. T-Jetaki mou.....exw paraggeilei to interscope kai exw kapoia xrhmata gia na to veltiwsw xwris omws na allaxw phgh.skeftomai na valw mpros pisw diairoumena...ti lete????meta tha exei katholou mpaso????to gouferaki pou exei to interscope paizei tipota?????dektes oles oi apopseis kai prot
thanks a lot....
φιλε macaronas σε παρακαλω με μικρους ελληνικους χαρακτηρες,,
ευχαριστω..
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Orange
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6403
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2006 2:36 am
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Δημοσίευση από Orange » Τετ Νοέμ 28, 2007 4:57 am

Φιλε καλος ηρθες στην παρεα μας.Κανε ενα ποστ εδω http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?t=4&start=1095 και πες μας δυο λογια για σενα.Επισης γραφουμε μονο με μικρους ελληνικους χαρακτηρες.Ευχαριστω.

Διαμορφωση τιτλου απο εμενα.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Sporti
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2006 3:11 pm
Τοποθεσία: Αλιμο

Δημοσίευση από Sporti » Τετ Νοέμ 28, 2007 9:50 am

Το συστημα το εχω εγω,.....κοιτα εμενα με καλυπτει,....καλο ειναι (για εργοστασιακο).....φυσικα αν εχειs μεγαλεs / ιδιαιτερεs απαιτησειs τοτε καλυτερα θα ηταν να μην το ειχεs παραγγειλει....και με την παραλαβη του αυτοκινητου να πηγαινεs για κομπλε συστημα....
ΕικόναΕικόναΕικόνα

ΜΚ1 Sporting - MK2b Sporting - Grande Sporting - A3 Sportback 1.8TFSI

macaronas
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 28, 2007 12:48 am
Τοποθεσία: Iraklio Kritis

Δημοσίευση από macaronas » Τετ Νοέμ 28, 2007 10:22 pm

φιλε μου δεν εχω τρελες απαιτησεις απλα θελω να το ακουω δυνατα και καθαρα.θελω να δωσω γυρω στα 600-800 ευρωπουλα......τι λετε???

Άβαταρ μέλους
Orange
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6403
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2006 2:36 am
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Δημοσίευση από Orange » Πέμ Νοέμ 29, 2007 12:40 am

macaronas έγραψε:φιλε μου δεν εχω τρελες απαιτησεις απλα θελω να το ακουω δυνατα και καθαρα.θελω να δωσω γυρω στα 600-800 ευρωπουλα......τι λετε???
Παιζει καποιο ρολο το "δυνατα και καθαρα", γιατι αν πεις οτι θελω να πιανω ρεαλιστικες σταθμες, με 600~800 ευρω, δεν γινετε.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
soundcrash
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1510
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2007 12:35 am
Τοποθεσία: Ροδος

Δημοσίευση από soundcrash » Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:27 am

φιλε μου δεν εχω τρελες απαιτησεις απλα θελω να το ακουω δυνατα και καθαρα.θελω να δωσω γυρω στα 600-800 ευρωπουλα......τι λετε???
Με τα λευτα που λες μπορεις να κανεις αρκετα πραγματα αλλα η γνωμη μου ειναι να μην τα ριξεις στον ηχο..
Εικόνα

macaronas
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 28, 2007 12:48 am
Τοποθεσία: Iraklio Kritis

Δημοσίευση από macaronas » Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:50 am

ρωταω να μου πουν για φιλτρο k&n και τελικο και αν εχει βγει προγραμμα και δεν περνω απαντηση.(για t-jet).ξερετε τιποτα εσεις εδω????αλλιως αναγκαστηκα θα τα ριξω στον ηχο....

Άβαταρ μέλους
soundcrash
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1510
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2007 12:35 am
Τοποθεσία: Ροδος

Δημοσίευση από soundcrash » Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 am

ρωταω να μου πουν για φιλτρο k&n και τελικο και αν εχει βγει προγραμμα και δεν περνω απαντηση.(για t-jet).ξερετε τιποτα εσεις εδω????αλλιως αναγκαστηκα θα τα ριξω στον ηχο....
Με το να βιαζεσαι δεν κανεις τιποτα..
περιμενε να δεις τι θα σου πουν και τα παιδια που εχουν t-jet..
μην βιαζεσαι.. [φιλικα]
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
TaRaNTuLa
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1439
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2004 1:38 am
Τοποθεσία: Πολύ πιο μπροστά...!!

Δημοσίευση από TaRaNTuLa » Πέμ Νοέμ 29, 2007 3:49 am

macaronas έγραψε:ρωταω να μου πουν για φιλτρο k&n και τελικο και αν εχει βγει προγραμμα και δεν περνω απαντηση.(για t-jet).ξερετε τιποτα εσεις εδω????αλλιως αναγκαστηκα θα τα ριξω στον ηχο....
Φίλε μου, δεν είναι άλλοι αυτοί που παρακολουθούν τα topics που έχεις γράψει σε άλλες υποενότητες και άλλοι αυτοί που παρακολουθούν αυτό το topic. Κατανοώ πως είσαι πάνω στην αναμπουμπούλα για το τι να κάνεις, αλλά με το να δημιουργείς όλο νέα topics για το ίδιο πράγμα και να είσαι ανυπόμονος, μόνο το αντίθετο μπορείς να πετύχεις. Αν είναι κάποιος να σου απαντήσει, θα σου απαντήσει! Δεν επισπεύδεις την απάντηση κατ'αυτόν τον τρόπο. Φιλικά! :)
Αντίο Γιάννη...Θα ζεις ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ μέσα στις καρδιές μας...

Γιατί αποτρέπεις κάποια πράγματα, ενώ τελικά δεν πρέπει... Εγκυκλοπαίδεια!

Ν&Ν

macaronas
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 28, 2007 12:48 am
Τοποθεσία: Iraklio Kritis

Δημοσίευση από macaronas » Κυρ Δεκ 02, 2007 1:30 am

φιλε sporti το sub του Interscope παιζει τιποτα?????ακουγεται καθολου?????εστω μεσα στο αυτοκινητο?????ειναι ενεργο??

Άβαταρ μέλους
Sporti
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2006 3:11 pm
Τοποθεσία: Αλιμο

Δημοσίευση από Sporti » Κυρ Δεκ 02, 2007 2:13 am

Ειπαμε,....για μαμα καλο ειναι,....αλλα σε σχεση με τα after market .....

Το καλο ειναι οτι δεν τρωει χωρο απο το πορτ μπαγκαζ εκει που ειναι και τοσο που ειναι,.....τωρα κοιτα αν θεs κατι πολυ καλο,....και εχειs ορεξη να ασχοληθειs,...θα προτεινα after market,.....για μενα που δεν εχω χρονο ουτε την τρελα για φοβερα πραγματα,...εκανα την δουλεια μου μια χαρα....με ικανοποιει....
ΕικόναΕικόναΕικόνα

ΜΚ1 Sporting - MK2b Sporting - Grande Sporting - A3 Sportback 1.8TFSI

macaronas
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 28, 2007 12:48 am
Τοποθεσία: Iraklio Kritis

Δημοσίευση από macaronas » Κυρ Δεκ 02, 2007 4:52 pm

μπορεις να ανεβασεις καμια φοτο σε παρακαλω????του σαμπ εννοω...και του ενισχυτη

Άβαταρ μέλους
Sporti
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2006 3:11 pm
Τοποθεσία: Αλιμο

Δημοσίευση από Sporti » Κυρ Δεκ 02, 2007 9:40 pm

υπομονη.....
ΕικόναΕικόναΕικόνα

ΜΚ1 Sporting - MK2b Sporting - Grande Sporting - A3 Sportback 1.8TFSI

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηχος”