Φιμέ αντιηλιακές μεμβράνες & Ερωτησεις για φιμε & Κτεο

Θέματα που αφορούν την αισθητική βελτίωση.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
dinos1
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 25, 2004 1:40 am

Φιμέ αντιηλιακές μεμβράνες & Ερωτησεις για φιμε & Κτεο

Δημοσίευση από dinos1 » Δευ Μαρ 20, 2006 2:35 pm

Γεια χαρά σε όλους. Έχω το punto μου 4 και κατι χρονια και έχω φιμέ (τη μεσαία σκάλα) όλα αυτά τα χρόνια. Κλήση δεν έχω φάει ποτέ (θεσσαλονίκη κυκλοφορώ). Απλά τώρα πρέπει να περάσω ΚΤΕΟ και όλοι μου λένε ότι με φιμέ θα με κόψουν σίγουρα! (έχω σε όλα τα τζάμια εκτός από το μπροστινό)
Ξέρει κανείς να μου πει αν αυτό αληθεύει και τι μπορώ να κάνω? Έχω φτάσει σε σημείο να σκέφτομαι να τα βγάλω :cry: (αλήθεια αυτό γίνεται ή θα αφήσει προβλήματα...?)
Διάβασα και ένα άλλο σχετικό ΤΟPIC αλλά δεν έβγαλα άκρη!
Ελπίζω σε βοήθεια!!!
THANKS!



Άβαταρ μέλους
sotiris 14
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 3:37 pm
Τοποθεσία: peiraias

Δημοσίευση από sotiris 14 » Δευ Μαρ 20, 2006 5:15 pm

πηγαινε με κατεβασμενα παραθυρα και με μερικα ευρω στη τσεπη.... αποκλειετε να σε κοψουν.

Άβαταρ μέλους
drohos
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 18, 2004 3:47 pm
Τοποθεσία: ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Δημοσίευση από drohos » Δευ Μαρ 20, 2006 5:29 pm

και εγώ έτσι πέρασα με κατεβασμένα τα παράθυρα και αναμμένο το φως της πλαφονιέρας και δεν μου είπαν τίποτα.
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
skinboy
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2004 8:57 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skinboy » Δευ Μαρ 20, 2006 5:31 pm

mporoune na vgoune safos oi memvranes xwris kanena provlima.
apo ekei k pera kanonika sto kteo se kovoune gia ta fime.
apo ekei kai pera polla paizoune rolo.....;-)
Punto HGT SC Evo

dinos1
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 25, 2004 1:40 am

Δημοσίευση από dinos1 » Δευ Μαρ 20, 2006 5:43 pm

Μιλάμε για ιδιωτικό ή δημόσιο κτέο?γιατι όσους ρώτησα μου είπαν αν δεν υπάρχει κάποιος "γνωστός" καλύτερα να πάω δημόσιο... παρόλα αυτά πολλοί έχουν κοπεί και μάλιστα με το πιο ανοιχτό φιμέ!
Η άλλη δυνατότητα που έχω είναι να μην το περάσω ΚΤΕΟ και αν ποτέ με σταματήσουν να πάω τότε...απότι μου είπαν είτε εισαι εκπρόθεσμος 2 βδομάδες είτε 2 χρόνια το πρόστιμο ειναι ίδιο!!! Ισχύει αυτο?

Άβαταρ μέλους
ValDog
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1142
Εγγραφή: Τετ Ιαν 05, 2005 3:02 pm
Τοποθεσία: Λάρισα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ValDog » Τρί Μαρ 21, 2006 8:20 am

Ισχύει, αλλά σου παίρνουν και τις πινακίδες μέχρι να περάσεις από ΚΤΕΟ.
Κατά τη γνώμη μου πήγαινε από ιδιωτικό.
Puntoclub! Δεν αφήνουμε τίποτα όρθιο στο πέρασμά μας! PDT_Armataz_01_42

Άβαταρ μέλους
MAXRISTOS
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2004 2:43 pm

Δημοσίευση από MAXRISTOS » Τρί Μαρ 28, 2006 12:39 am

ValDog έγραψε:Ισχύει, αλλά σου παίρνουν και τις πινακίδες μέχρι να περάσεις από ΚΤΕΟ.
Κατά τη γνώμη μου πήγαινε από ιδιωτικό.
Δεν εχω ακουσει για πινακιδες.Πρωτη φορα το ακουω αυτο.Παντως εγω προσωπικα να χα μονο τα φιμε καλα θα ταν...θα παω σε ιδιωτικο και μονο :D

dinos1
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 25, 2004 1:40 am

Δημοσίευση από dinos1 » Τετ Μαρ 29, 2006 11:30 am

τι να πω ρε παιδια...εγω ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι να κανω.καποιοι μου λένε να παω σε ιδιωτικό,άλλοι σε δημόσιο και άλλοι να μην πάω καθόλου (αν με σταματήσουν να το παω τότε).αν δεν το πάω κ με "πιασουν" απότι ξέρω έχει δικαστήριο.αυτό που δεν ξέρω είναι αν στο δικαστήριο αθωονεσαι ή όχι και πληρώνεις καμιά 200αρα...

Άβαταρ μέλους
gyubrush
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Μαρ 19, 2004 5:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιας

Δημοσίευση από gyubrush » Τετ Μαρ 29, 2006 11:38 am

Το θεμα ειναι πιο εχει πιο ρηχα ραουλα για να μην βρει το ιντερκουλερ(οσοι εχουν) κατω οταν σε μετρανε για καυσαερια.

Άβαταρ μέλους
_Nikos_
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2339
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 16, 2006 10:33 pm

Δημοσίευση από _Nikos_ » Τετ Μαρ 29, 2006 3:03 pm

mia alli lysi einai na valeis apo ena punto ta 2 mprostina tzamia mama (afou apo oso kserw odigou kai sinodigou aparagoreyontai.) pas kteo pernas xalara gyrnas sto synergeio vazeis ta dika sou kai efyges.

punto24
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2010 1:13 pm

Re: ΚΤΕΟ & ΦΙΜΕ

Δημοσίευση από punto24 » Παρ Φεβ 26, 2010 12:27 pm

Παιδιά Καλησπέρα σας δουλεύω στην llumar http://www.llumar.gr και είμαι στο club σας
για να σας λύσω διάφορες απορίες και να σας δώσω κάποιες συμβουλές σε ότι έχει να κάνει
με τις αντηλιακές μεμβράνες των αυτοκινήτων σας και την ισχύουσα νομοθεσία!!

Άβαταρ μέλους
marinakhs
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 13, 2009 9:44 pm

Re: ΚΤΕΟ & ΦΙΜΕ

Δημοσίευση από marinakhs » Παρ Φεβ 26, 2010 7:02 pm

αν εχεισ καπιο γνοστο οφθαλμιατρο ή δερματολογο του λεσ και σου βγαζει ενα χαρτι οτι εχεισ καπιο προβλιμα και τοτε δεν εχεισ κανενα λογο να ανχονεσε

Άβαταρ μέλους
Spartiatis No2
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τετ Μαρ 22, 2006 7:02 pm
Τοποθεσία: Σπάρτη

Re: ΚΤΕΟ & ΦΙΜΕ

Δημοσίευση από Spartiatis No2 » Παρ Φεβ 26, 2010 8:58 pm

Αναλόγως την σκάλα που έχεις, μπορεί να σε κόψουν ή όχι. Στο προηγούμενο αμάξι μου είχα της llumar την άχρωμη ( clima select ) και κτεο δεν είχα πρόβλημα 2 φορές που πέρασα. ( Παίζει να μην κατάλαβαν καν οτι έχω μεμβράνη).

Τώρα στο νέο δεν έχω βάλει ακόμα, αλλά σκεύτομαι να πάω σε κάτι πιο σκούρο, μιας και από μόνο του το αμάξι πίσω έχει φιμέ αρκετά σκούρα ( GP Abarth). Σίγουρα lloumar θα βάλω πάλι, το Titanium που είναι σκούρο ανοιχτό.

Για πες ρε Punto 24, τι παίζει με την νομοθεσία.

manosmk2
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 22, 2004 12:37 am
Τοποθεσία: athina

Re: Κ.Τ.Ε.Ο. & φιμέ αντιηλιακές μεμβράνες.

Δημοσίευση από manosmk2 » Κυρ Φεβ 28, 2010 5:12 pm

σε ιδιωτικο κτεο δεν ασχολουντε με τα φιμε τουλαχιστον 2 φορες που περασα. στα δημοσια δεν ξερω τι γινετε. προτεινω ιδιωτικο να πας και απο μερια εξυπερετησης

punto24
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2010 1:13 pm

Re: Κ.Τ.Ε.Ο. & φιμέ αντιηλιακές μεμβράνες.

Δημοσίευση από punto24 » Δευ Μαρ 08, 2010 9:10 am

παιδιά η νομοθεσία γράφει ότι τα τζάμια οδηγού και συνοδηγού πρέπει να έχουν διαπερατότητα
φωτός μεγαλύτερη από 70% έτσι μπαίνει κατά την νομοθεσία μόνο μια πολύ ανοιχτή μεμβράνη η UV99% για την llumar
η οποία έχει διαπερατότητα φωτός 73% από εκεί και περά αν βάλεις κάτι πιο σκούρο από το
επιτρεπτό στις 2 αυτές πόρτες τότε θα πρέπει να προμηθευτείτε από κάποιο δημόσιο νοσοκομείο
ένα χαρτί που να γράφει για κάποια ασθένεια δερματική η κάποια ασθένεια για τα μάτια έτσι
μπορείς να βάλεις και στης μπροστινές πόρτες τα υποχρεωτικά αυτοκόλλητακια με τον τύπο της
μεμβράνης και τα χαρακτηριστικά της.
από την μεσαία κολόνα και πίσω μπορείς να βάλεις ότι μεμβράνη θέλεις χωρίς περιορισμούς.

http://www.llumar.gr/displayITM1.asp?ITMID=20

ΣΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΠΑΡΜΠΡΙΖ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ Η ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξωτερική εμφάνιση”