Προστατευτικές πλαστικές λωρίδες πόρτας για GT (1996)

Θέματα που αφορούν την αισθητική βελτίωση.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
GeorgeP
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 05, 2018 11:26 am
Τοποθεσία: Athens Greece
Επικοινωνία:

Προστατευτικές πλαστικές λωρίδες πόρτας για GT (1996)

Δημοσίευση από GeorgeP » Δευ Νοέμ 05, 2018 12:05 pm

Καλημέρα στην παρέα.

Καταρχάς συγχαρητήρια για το πολύ οργανωμένο και καλοστημένο site!

Είμαι ο Γιώργος, έχω ένα GT (1996-136PS) αγορασμένο από εμένα, χωρίς απολύτως καμμία μεταποίηση στον κινητήρα.
Το αυτοκίνητο ήταν ασφαλισμένο σε κλειστό χώρο για έξι χρόνια, για όσο έλειπα στο εξωτερικό. Εδώ και τέσσερις μήνες είχα ξεκινήσει γενικό ''συμμάζεμα'' με φλάντζα καπακιού, περισσότερο προληπτική, αλλαγή σε όλα τα κολλάρα νερού & λαδιού, ψυγεία νερού, A/C & interccoler, διάφορα περιφερειακά (φρένα, αμορτισέρ κλπ) και μέσα σε όλα για πρώτη του φορά, ολική εξωτερική βαφή.

Δεν μπορώ να βρω τις προστατευτικές λωρίδες που μπαίνουν στις δύο πόρτες και τα δύο κομμάτια που ακολουθούν (L+R) με το κόκκινο λογότυπο GT, καθώς και τα σήματα πίσω Fiat, Punto & GT και το αντίστοιχο εμπρός.

Γνωρίζω πως υπήρξε ένα αντίστοιχο thread παλιότερα (viewtopic.php?f=10&t=23547) το οποίο δεν έχει καμμία απάντηση.

Έχω ψάξει αρκετά online σε car.gr, ebay κλπ, χωρίς αποτέλεσμα.

Αν γνωρίζει κάποιος οτιδήποτε σχετικό θα εκτιμήσω πολύ την βοήθειά του. :smile:



Άβαταρ μέλους
the14captain
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τετ Φεβ 25, 2015 9:46 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Re: Προστατευτικές πλαστικές λωρίδες πόρτας για GT (1996)

Δημοσίευση από the14captain » Δευ Νοέμ 05, 2018 10:04 pm

Καταρχήν τα πλαστικα που ζητας λέγονται φασακια..αν γράψεις φασα punto gt το πρώτο αποτέλεσμα που θα σου βγάλει στις εικόνες είναι το πίσω με το κοκκινο λογότυπο.σε αυτό το κατάστημα θα ξεκινήσεις την αναζήτηση για τα πλαινα.Τώρα σήματα δεν είναι και τόσο δύσκολο να βρεις...φτανει να βρεις ένα μαγαζί με σήματα η το πολύ πολύ να σε καθοδηγήσει αυτός.Μήπως δεν ψάχνεις σωστά?Απλα το σημα πίσω γνήσιο έχει 45 απ όσο ειδα

GeorgeP
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 05, 2018 11:26 am
Τοποθεσία: Athens Greece
Επικοινωνία:

Re: Προστατευτικές πλαστικές λωρίδες πόρτας για GT (1996)

Δημοσίευση από GeorgeP » Τρί Νοέμ 06, 2018 1:00 pm

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Ως τώρα όλα τα links και τα τηλέφωνα που δίνουν τα αποτελέσματα δεν έχουν τίποτα διαθέσιμο..

Θα συνεχίσω το ψάξιμο

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξωτερική εμφάνιση”