Σπρέι εξωτερικών πλαστικών

Θέματα που αφορούν την αισθητική βελτίωση.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
βαγγελης
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 01, 2009 11:29 pm
Τοποθεσία: γιαννενα

Σπρέι εξωτερικών πλαστικών

Δημοσίευση από βαγγελης » Σάβ Ιούλ 05, 2014 2:45 pm

Καλησπέρα παιδιά! Σήμερα που έπλυνα το αυτοκίνητο παρατήρησα οτι κάποια εξωτερικά πλαστικά όπως το μπράτσο που κρατάει τον καθρέφτη και το πλαστικο κοντά στου γυαλοκαθαριστηρες μου εχουν ξεθωριάσει μήπως γνωρίζει κανένας αν υπάρχει κάποιο γυαλιστικο το οποίο να τα επαναφέρει όπως ήταν, γιατί όταν είχα παει σε έναν λαμαρίνα πολύ παλιά μου είχε κάνει ενα σημείο και είχα δει καλο αποτέλεσμα.
Ευχαριστω



Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Σπρέι εξωτερικών πλαστικών

Δημοσίευση από Gazofonix » Σάβ Ιούλ 05, 2014 4:00 pm

Σπρει καθαρης σιλικονης.Οχι το γυαλιστικο με αρωμα που εχει για τα ταμπλο.(το οποιο γεμικα μονο ζημια κανει).Η αλλη περιπτωση ειναι να παρεις ειδικο γαλακτωμα εξωτερικων πλαστικων και να τα περασεις με νοτισμενο με γαλακτωμα πανι (χωρις χνουδια).
Και η 3 και καλυτερη λυση ειναι τους βγαζεις και τους βαφεις.(κατα προτημιση μαυρου χρωματος με κωδικο απο Citroen Saxo-Xsara που ειναι το απολυτο μαυρο χρωμα)
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
arisnouk86
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Παρ Ιαν 13, 2012 11:23 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Σπρέι εξωτερικών πλαστικών

Δημοσίευση από arisnouk86 » Δευ Ιούλ 07, 2014 11:24 am

Υπάρχει στο praktiker ένα μπουκαλάκι με μαύρη μπογιά για πλαστικά, είναι της sonax. Το μπουκαλάκι είναι σαν το camel για τα παπούτσια, μόνο που αλλάζει το χρώμα (μαύρο). http://www.mysonax.gr/autoshop/-/175--100ml.html

βαγγελης
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 01, 2009 11:29 pm
Τοποθεσία: γιαννενα

Re: Σπρέι εξωτερικών πλαστικών

Δημοσίευση από βαγγελης » Παρ Ιούλ 11, 2014 4:31 pm

Ευχαριστω παιδιά για τις συμβουλές σας. Μαλλον θα παω να πάρω ενα γαλάκτωμα για αρχή και αν δώ οτι δεν κάνει καλή δουλειά θα παω να τους Βάψω..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξωτερική εμφάνιση”