σχετικα με πισω φαναρια

Θέματα που αφορούν την αισθητική βελτίωση.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
g
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1906
Εγγραφή: Τετ Μαρ 16, 2005 4:23 pm
Τοποθεσία: Βούλα Αττικής

Re: σχετικα με πισω φαναρια

Δημοσίευση από g » Δευ Φεβ 27, 2012 1:38 am


:grin: :grin: :grin:
Για να μην ειμαστε εκτος εχει συζητηθει παλιοτερα το θεμα με ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ φαναρια angel eyes σε μκ2β και απο δικη μου πολυωρη και πολυμηνη αναζητηση ειχα βρει καπου Ισπανια με κοστος 300 ευρω αν θυμαμαι καλα κ ΠΟΥΘΕΝΑ αλλου... Ολα οσα βλεπουμε ειναι πατεντα του στυλ βγαζω το τζαμι τριβω βαφω το μεσα και κουμπωνω και σφραγιζω οσο μπορω τα υπαρχοντα φαναρια και αν κ ποσο το αποτελεσμα θα εχει διαρκεια εξαρταται αν θα μπαζει υγρασια κτλ κτλ...

Στον φιλο λοιπον ΕΓΩ προσωπικα απαντω οπως και εκανα ποιο πανω...ΒΑΨΙΜΟ με βερνικι οχι κατραμι μια απαλη μαυρη αποχρωση και ο πισινος του θα ομορφυνει αρκετα...Επιπλεον εχω δει και γινεται βερνικι με το χρωμα του αυτοκινητου και σε εφαρμογη που ειχα δει se gt k Stilo ηταν παρα πολυ ωραια και μαλιστα σε φρενο και φλας φαινοταν μια χαρα...Κοστος αν παει σε μαυρο κανα 40 μαξιμουμ, αν παει στο αλλο κανα 70 φανταζομαι, οπως και να εχει δεν ειναι 150 - 200 οσο εχουν τα lexus φαναρια που αναζητα και που προσωπικα στην νικελ αποχρωση τα θεωρω αηδια...Αρα ας ψαχτει απο φωτο στο ιντερνετ να παρει ιδεες :cool:



Άβαταρ μέλους
spitonoikokurhs
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2012 7:22 pm

Re: σχετικα με πισω φαναρια

Δημοσίευση από spitonoikokurhs » Δευ Φεβ 27, 2012 4:43 am

κατ αρχην thanks για την ανταποκριση. σαν αυτα εδω δηλαδη Εικόνα

Inpro Led Taillights (Custom Smoked)

πες βρισκω τα συγκεκριμενα,πως θα τα σκουρινω,που απευθυνομαι? σε φαναρτζη?
if someday we go to prison for downloading music,I just hope they split us by the music genre

Άβαταρ μέλους
GDRIVER
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1752
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2009 12:28 pm

Re: σχετικα με πισω φαναρια

Δημοσίευση από GDRIVER » Τρί Φεβ 28, 2012 11:04 am

υπάρχουν σπρει για αυτό το σκοπό ,για φαναρια δηλαδή, που μπορεις να προμηθευτείς απο μαγαζι με χρωματα αυτοκινητων. κοστοσ 15 ευρω. κυκλοφορουν προσ το παρον σε 2 αποχρωσεις.κοκκινα και μαυρα. το κανεις μονος σου . ειναι πανευκολο.
μιά φορά ονειροναύτης , για πάντα ονειροναύτης

Άβαταρ μέλους
tzwrtzhs g
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Φεβ 17, 2012 12:00 am

Re: σχετικα με πισω φαναρια

Δημοσίευση από tzwrtzhs g » Τρί Φεβ 28, 2012 12:51 pm

Τα συγκεκριμένα φανάρια που έχουν τα led μέσα τα παραγγέλνεις έτσι ακριβώς.!!!Απλά τα κουμπώνεις.!!!Ψάξε όμως στο site από που τα έχει παραγγείλει ή ρώτα τον στο fotum.!!!

Άβαταρ μέλους
antipas
Φωτογράφος
Φωτογράφος
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 11:58 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: σχετικα με πισω φαναρια

Δημοσίευση από antipas » Τρί Φεβ 28, 2012 11:51 pm

αμα θες κανουμε και μεταφραση στα τουρκικα γιατι αυτος ειναι τουρκος πουντακιας

Άβαταρ μέλους
spitonoikokurhs
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2012 7:22 pm

Re: σχετικα με πισω φαναρια

Δημοσίευση από spitonoikokurhs » Τετ Φεβ 29, 2012 1:02 am

χαχα ναι το ειδα,εντωμεταξυ εκατσα κ μελετησα σχεδον ολες τις σελιδες,μιλαμε ο τυπος εχει ριξει απειρο χρημα,ολο νεες ζαντες,νεες βαφες,νεα φωτα κτλ κτλ

τ διαολο,τυπωνει χρημα?

anyway μετα το χθεσινο καζο που μου εκαναν (σπασιμο τζαμι οδηγου,κλοπη mp3-player και τα γυαλια μου (αχ πανε τα D&G) πρωτα θα παρω μια πηγη,συναγερμο και μετα βλεπουμε.

ευχαριστω για την βοηθεια παντως.
if someday we go to prison for downloading music,I just hope they split us by the music genre

Άβαταρ μέλους
g
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1906
Εγγραφή: Τετ Μαρ 16, 2005 4:23 pm
Τοποθεσία: Βούλα Αττικής

Re: σχετικα με πισω φαναρια

Δημοσίευση από g » Τετ Φεβ 29, 2012 10:19 am

εχεις μερικη κλοπη καλυψη;;;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος g την Τετ Φεβ 29, 2012 3:25 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
spitonoikokurhs
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2012 7:22 pm

Re: σχετικα με πισω φαναρια

Δημοσίευση από spitonoikokurhs » Τετ Φεβ 29, 2012 1:58 pm

μμμ δεν νομιζω,δηλαδη τι προσφερει αυτο? θα τσεκαρω αμα εχω μολις παω στο φαναρτζη που αφησα το αμαξι.
if someday we go to prison for downloading music,I just hope they split us by the music genre

Άβαταρ μέλους
g
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1906
Εγγραφή: Τετ Μαρ 16, 2005 4:23 pm
Τοποθεσία: Βούλα Αττικής

Re: σχετικα με πισω φαναρια

Δημοσίευση από g » Τετ Φεβ 29, 2012 3:24 pm

Μερικής κλοπής κάλυψη στην ασφάλεια σου ήθελα να γραψω και δεν βγηκε καλα...Αν έχεις πας στην αστυνομια εκει που εγινε το συμβαν κανεις δ'ηλωση και μετα στην ασφαλεια και αποζημιώνεσαι τοσο για το τζαμι, πορτα και ραδιο το εργοστασιακο το οποιο ειναι ακριβο απο τη Φιατ και σου μενουν και λεφτα...

Το τζάμι αν εχεις κάλυψη θραύσης κλρυστάλλων το φτιαχενις και εισαι αρχηγος...
Τωρα αμα δεν εχεις καμια απο τις παραπανω καλυψεις απλα ψαξου καλα...για τα ανταλλακτικα

Άβαταρ μέλους
spitonoikokurhs
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2012 7:22 pm

Re: σχετικα με πισω φαναρια

Δημοσίευση από spitonoikokurhs » Τετ Φεβ 29, 2012 7:24 pm

g έγραψε:Μερικής κλοπής κάλυψη στην ασφάλεια σου ήθελα να γραψω και δεν βγηκε καλα...Αν έχεις πας στην αστυνομια εκει που εγινε το συμβαν κανεις δ'ηλωση και μετα στην ασφαλεια και αποζημιώνεσαι τοσο για το τζαμι, πορτα και ραδιο το εργοστασιακο το οποιο ειναι ακριβο απο τη Φιατ και σου μενουν και λεφτα...

Το τζάμι αν εχεις κάλυψη θραύσης κλρυστάλλων το φτιαχενις και εισαι αρχηγος...
Τωρα αμα δεν εχεις καμια απο τις παραπανω καλυψεις απλα ψαξου καλα...για τα ανταλλακτικα

thanks,ναι εχω θραυση κρυσταλλων στην ασφαλεια,ειχε ραγισει το παρμπριζ ηρθε χθες το τζαμι,κ μιας π εγινε αυτο το αφησα στο φαναρτζη να τα φτιαξει ολα μαζι.

εχω κανει ηδη δηλωση στην αστυνομια για το τι εγινε και πως... τωρα δν θυμαμαι αν εχω κανει μερικης κλοπης.
ποσο πανω κατω εξτρα θα ηταν στην ασφαλεια μου?αμα εχει παρει το αυτι σου (μπας κ υπολογισω αν την εχω,γιατι τα χαρτια της ασφαλειας κτλ τα εχω στο αμαξι-στο συνεργειο)
if someday we go to prison for downloading music,I just hope they split us by the music genre

Άβαταρ μέλους
g
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1906
Εγγραφή: Τετ Μαρ 16, 2005 4:23 pm
Τοποθεσία: Βούλα Αττικής

Re: σχετικα με πισω φαναρια

Δημοσίευση από g » Πέμ Μαρ 01, 2012 8:01 pm

υπολογισε οτι απο 220 μεχρι 260 αναλογα με τι αξια το δηλωνεις εχεις κ μερικη κλοπη καλυψη...Εγω ας πουμε το εχω ασφαλισμενο για 4000 κ εχω κ μερικη κ ολικη κλοπης πυρκαγιας κτλ κτλκ δινω 250 με οδικη μεσα...

Εμενα μου ειχαν χτυπησει πορτα= λακουβα, χαλασαν κλειδαρια οδηγου, και μετακινησαν το αμαξι 30 μετρα με συαγερμο να βαραει το 2005 (2 χρονων αμαξι)...με τη μερικη κλοπη που ειχα σαν καλυψη με αποζημιωσαν 440 για τις κλειδαριες γτ πανε πακετο ολες οδηγου συνοδηγου, μιζα κ πορτ παγκαζ και 180 ευρω για φτιαξιμο πορτας... Εγω ομως τα εκανα σε γνωστο και με πατεντες και απλα περασαμε τα τιμολογια το αμαξι φτιαχτηκε σωστοτατο και περισεψαν και 200 ευρα που τα εκανα φιμε!!!

Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Re: σχετικα με πισω φαναρια

Δημοσίευση από kostas013 » Παρ Οκτ 05, 2012 12:04 am

ειναι ιδεα μου η σε μερικα μκ2β 5πορτο τα πισω φαναρια ειναι λιγο πιο σκουρα απο μαμα?
στα μκ2α ειναι εντονο κοκκινο σε ορισμενα β ειναι λιγο πιο μπορντο :S
Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

Άβαταρ μέλους
arpas
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1641
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:47 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: σχετικα με πισω φαναρια

Δημοσίευση από arpas » Παρ Οκτ 05, 2012 12:45 am

Ισχύει, κι εγώ το έχω παρατηρήσει

Άβαταρ μέλους
panoramix3519
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 25, 2012 9:51 pm
Τοποθεσία: θηβα-μανδρα
Επικοινωνία:

Re: σχετικα με πισω φαναρια

Δημοσίευση από panoramix3519 » Παρ Οκτ 05, 2012 7:02 am

kostas013 έγραψε:ειναι ιδεα μου η σε μερικα μκ2β 5πορτο τα πισω φαναρια ειναι λιγο πιο σκουρα απο μαμα?
στα μκ2α ειναι εντονο κοκκινο σε ορισμενα β ειναι λιγο πιο μπορντο :S
Ε αλλο το οικογενειακο και αλλο το σπορ δεν μπορει να εχουν τα ιδια φαναρια :grin: :grin: :grin:
Η αρχη
http://www.youtube.com/watch?v=_P0LiWrZx3E
συνεχεια
http://www.youtube.com/watch?v=b6bCeb1H-Zw
και το αποτελεσμα μεχρι στιγμης
http://www.youtube.com/watch?v=GBN5OpSP_BU
http://www.youtube.com/watch?v=9AemjhgqP-k
Γιατι να περιοριζομαι στο αυτοματο η στο χειροκινητο αφου μπορω να τα εχω και τα δυο συγχρονος?

Άβαταρ μέλους
kostas013
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 7823
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 4:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα

Re: σχετικα με πισω φαναρια

Δημοσίευση από kostas013 » Παρ Οκτ 05, 2012 7:09 pm

Και μεττα οποιος υποτιμησει τον οικογενειαρχη την πληρωνει.ακριβα χαχαχαχ τον τιμωρω
Fiat Punto MK2 5Door HGT Abarth

http://www.puntoclub.gr/viewtopic.php?f ... 91&start=0

ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩ........:)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξωτερική εμφάνιση”