Φαναρια με 2 καθρεπτες απο punto MKΙ 85elx-gt σε punto 55

Θέματα που αφορούν την αισθητική βελτίωση.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
takonikolas
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Φεβ 16, 2007 6:39 pm
Τοποθεσία: Ιεραπετρα

Φαναρια με 2 καθρεπτες απο punto MKΙ 85elx-gt σε punto 55

Δημοσίευση από takonikolas » Παρ Ιαν 28, 2011 11:36 am

Tα εμπρος μου φαναρια εχουν αισθητη μειωση σε ενταση και παρολη την αντικατασταση των λαμπτηρων με αλλους καλυτερης ποιοτητας και εντασης "osram night braker H4 60/55w" η βελτιωση ηταν ελαχιστη.
Τα φαναρια λοιπον εχουν "πεσμενη" αποδοση φωτός και καθοτι οι καθρεπτες τους εχουν χασει την αρχικη τους λαμψη ειμαι πεπισμενος οτι χρηζουν αντικαταστασης.
Μπορω να τοποθετησω φαναρια απο elx 85 / gt με ευκολο τροπο αφου αυτα εχουν 2 καθρεπτες μεσα τους και ξεχωριστες λαμπες για μεσαια + μεγαλη σκαλα.Θα εχω καποια βελτιωση στα φωτα μου ή θα ειναι βαββουρα και κοψε ραψε καλωδια χωρις το αναλογο βελτιωμενο αποτελεσμα σε σχεση με καινουργια OEM φαναρια με εναν καθρεπτη;



Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Φαναρια με 2 καθρεπτες απο punto MKΙ 85elx-gt σε punto 55

Δημοσίευση από Gazofonix » Κυρ Ιαν 30, 2011 2:48 pm

takonikolas Δεν περνας πρωτα μια βολτα απο την γνωριμια μελων............να μας πεις 2-3 πραγματακια για σενα. :|
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
takonikolas
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Φεβ 16, 2007 6:39 pm
Τοποθεσία: Ιεραπετρα

Re: Φαναρια με 2 καθρεπτες απο punto MKΙ 85elx-gt σε punto 55

Δημοσίευση από takonikolas » Τετ Φεβ 09, 2011 8:40 am

Κανείς; :help

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Φαναρια με 2 καθρεπτες απο punto MKΙ 85elx-gt σε punto 55

Δημοσίευση από Gazofonix » Τετ Φεβ 09, 2011 7:44 pm

PDT_Armataz_01_04 Σορρυ...........

Λοιπον.Σιγουρα η πιο απλη και οικονομικη λυση ειναι να παρεις 2 φαναρια μαμα εστω και εμποριου.
Αν παλι θες να μπλεξεις με 2 λαμπες στο καθε φαναρι θα χρειαστεις καλο ηλεκτρολογο για τα καλωδια και της φυσες.Επισης πρεπει να προσεξεις να δεις αν ΑΝ στα gt οταν αναβει η μεγαλη σβηνει η μεσσαια η αν μενουν ολα αναμενα (το πιο πιθανο).Απο κει και περα θα χρειαστει σιγουρα μικρομετατροπες στις συνδεσεις μιας και το αμαξι ειναι φτιαγμενο για αλλο τυπο φαναριου.
Αποψη μου ειναι να βαλεις 2 μαμα.Ακομα και με τα 2πλα φαναρια μην φανταστεις οτι θα εχεις την τρελλη διαφορα ειδικα στα μεσσαια.Απλα οταν αναβεις τα μεγαλα θα εχεις φως και στο μπροστα κομματι που αφηνει κενο φωτισμου η H4
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξωτερική εμφάνιση”