Πεταλιέρες

Θέματα που αφορούν την αισθητική βελτίωση.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Πεταλιέρες

Δημοσίευση από Gazofonix » Πέμ Μαρ 17, 2011 1:35 am

Η Sparco ειχε 1 σετακι το οποιο εβγαζες τα μαμα λαστιχα και κουμπωνες τα καινουρια τα οποια ομως ειχαν και αυτα λαστιχο περιμετρικα και πιαναν-αγκαλιαζαν οπως τα μαμα.Το κακο ειναι οτι τα ειχε ΜΟΝΟ για vag-group.Τα εχω στο Skodaki απο την πρωτη μερα (4 χρονια παρα κατι) και δεν ειχα ποτε θεμα.Δεν ξερω απο αν εβλαλε κατι αναλογο και για Fiat.


AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
math
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Τετ Ιουν 24, 2009 3:01 am

Re: Πεταλιέρες

Δημοσίευση από math » Πέμ Μαρ 17, 2011 3:59 pm

Τελικα τα προσαρμωσα δοκιμαστικα χωρις να κανω τρυπα στα λαστιχα.Ειχε η συσκευασια βιδες και παξιμαδια,μαζι με κατι μεταλλικα πιαστρακια(οχι μονο τα αβολα ελλασματα).Εχω πιασει το καθε πενταλ απο τρια σημεια και δειχνουν να μην κουνιουνται καθολου με μια δοκιμαστικη βολτα που εκανα...Προσωρινα γλυτωσα τις τρυπες γιατι και τα καλλυματα που πηρα δεν ηταν και πολυ ακριβα οποτε δεν ηθελα να ανοιξω τρυπα και να βαλω ψευτοπραγματα....Αν με βολευουν στην οδηγηση αυτα καποια στιγμη θα παρω κατι καλο για να το προσαρμωσω μονιμα...
Το μονο που με ψιλοχαλαει ειναι οτι οσα καλλυματα εχω βρει ειναι τετραγωνα ενω το Πουντο εχει μακροστενα πενταλ και αισθητικα δεν φαινεται πολυ καλα...

Άβαταρ μέλους
Andreas_8vpunto
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2011 11:45 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πεταλιέρες

Δημοσίευση από Andreas_8vpunto » Σάβ Ιουν 11, 2011 11:28 am

Εμένα μου έχει χαλάσει η λαστιχένια πεταλιέρα μαμα του φρένου. Που μπορώ να βρω τις ίδιες και ποσο περίπου πανε;
Ευχαριστώ
mk2b 8v '04

Άβαταρ μέλους
tashauna
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2010 7:40 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Πεταλιέρες

Δημοσίευση από tashauna » Σάβ Ιουν 11, 2011 12:05 pm

Μπορείς να πας σε αντιπροσωπεία και να ρωτήσεις, ή σε κάποιον μάστορα που μπορεί να σου βρει από μεταχειρισμένο/τρακαρισμένο.
Πάντως είναι μια καλή ευκαιρία να έβαζες καινούργιο σετάκι με πεταλιέρες και να το βλέπεις πλέον πιο σπορτίβικο το look ;)
Βρείτε μου τρόπο να αποκτήσω 106+ άλογα... (Fix It Again Tony) :P

Άβαταρ μέλους
AKIS P
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3527
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 20, 2011 5:56 pm
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Πεταλιέρες

Δημοσίευση από AKIS P » Σάβ Ιουν 11, 2011 1:36 pm

παιδες εγω εχω βαλει απο την εταιρεια του τις abarth μπορω να πω οτι κανουν καλη δουλεια
WE RIDE TILL WE DIE!!!!

Άβαταρ μέλους
Andreas_8vpunto
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2011 11:45 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πεταλιέρες

Δημοσίευση από Andreas_8vpunto » Σάβ Ιουν 11, 2011 3:00 pm

άμα δεν είναι αυτό το μαλακό πλαστικό δεν μαρεσει...στα αλουμινένια έχω την αισθηση οτι γλιστράει το πόδι μου :P
mk2b 8v '04

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Πεταλιέρες

Δημοσίευση από Gazofonix » Σάβ Ιουν 11, 2011 4:55 pm

Andreas_8vpunto έγραψε:Εμένα μου έχει χαλάσει η λαστιχένια πεταλιέρα μαμα του φρένου. Που μπορώ να βρω τις ίδιες και ποσο περίπου πανε;
Ευχαριστώ

Πας αντιπρωσοπεια με την αδεια και περνεις καινουρια.Στο εμποριο,αφου δεν πας για διακοσμητικες-αγωνιστικες-μεταλλικες (καταλαβε τι εννοω :wink: ) οτι και να βρεις θα ειναι 1 ματσο χαλια.Ουτε μτχ δεν αξιζει.Περνεις τηλ στην FIAT κανεις μια ερωτηση για τιμη και διαθεσημοτητα και εισαι κουκλος.Συμβουλη.Αλλαξε τα και τα 3.
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
Andreas_8vpunto
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2011 11:45 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πεταλιέρες

Δημοσίευση από Andreas_8vpunto » Σάβ Ιουν 11, 2011 5:16 pm

Ευχαριστώ....ναι και τα 3 θα αλλάξω...

Από την άλλη η αντιπροσωπία στα ανταλλακτικά τείνει να χτυπάει τις τιμές με τρόπο που μπορεί κάποια "διακοσμητική*" να είναι πιο φτηνή...θα το ψάξω...

* η μικρο ειρωνεία είναι για καλό σκοπό για να μάθω ε? :P :P
mk2b 8v '04

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Πεταλιέρες

Δημοσίευση από Gazofonix » Σάβ Ιουν 11, 2011 5:48 pm

Αντρεα επειδη μεσω γραπτου λογου γινοντε πολλες παρεξηγησεις εξηγησε μου πιο κομματι θεωρησες μικροειρωνια μιας και δεν ειχα τετοια προθεση.Ο τροπος γραφει μου ειναι γενικα απλος,πολλες φορες με αρκετη διαθεση για χιουμορ και προσπαθω να ειναι "ελαφρυς" για ευνοητους λογους.

Οσο για της πεταλιερες ναι παιζει να εχουν ιδια τιμη με καποιες after market αλλα απο την στιγμη που δεν σε βολευουν ΜΗΝ δωσεις λ7 εκει.Καλυτερα της "μαμα" λαστιχενιες.
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
Andreas_8vpunto
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2011 11:45 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πεταλιέρες

Δημοσίευση από Andreas_8vpunto » Σάβ Ιουν 11, 2011 6:03 pm

χαχα έχεις δίκιο, απλά μωρέ πριν στο θέμα με τις ζάντες δεν είχα καταλάβει, και εδώ μου το εξήγησες πιο αναλυτικά για να καταλάβω....ντάξει και εγω έβαλα διπλή γλώσσα στο τέλος...δεν είναι ότι το εννοώ :P
mk2b 8v '04

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Πεταλιέρες

Δημοσίευση από Gazofonix » Σάβ Ιουν 11, 2011 6:09 pm

Οχι ρε το "στραγγαλισμο emoticon" αλλη εννοια εχει.Οχι οτι βγαζεις γλωσσα κοροιδευτικα. :mrgreen:
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξωτερική εμφάνιση”