Φιμε τζαμια μπροστα.Πισω μαμα

Θέματα που αφορούν την αισθητική βελτίωση.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
babis1012
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τρί Μαρ 11, 2008 8:37 pm
Τοποθεσία: perama

Φιμε τζαμια μπροστα.Πισω μαμα

Δημοσίευση από babis1012 » Παρ Μάιος 16, 2008 5:55 am

Παιδια εχω φιμε πισω αλλα της μαμας fiat.Μπροστα τι πρεπει να ζητησω για να μην εχει διαφορα στον τονο του χρωματος????Τα πισω ξερω οτι ειναι το τζαμι ετσι και οχι μεμβρανι θα βρω κατι αναλογο σε μεμβρανη???
Θα βλεπω μετα απο μεσα με τοσο σκουρο???


ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
perros
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Απρ 22, 2008 1:08 pm

Δημοσίευση από perros » Παρ Μάιος 16, 2008 8:36 am

Φιλαράκο μου αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με ένα grande punto t-jet.
Έκλεισα ραντεβού σήμερα και αύριο θα πάω να τα βάλω. Μου είπε ότι εκεί θα βρούμε τι του ταιριάζει περισσότερο. Πάντως σίγουρα δεν θα του βάλω τα πολύ σκούρο γιατί μετά δεν θα βλέπω ιδίως το βράδυ. Πληροφοριακά σου λεω ότι θα βάλω LUMMA μεμβράνες. Είχα και στο παλιό μου αμάξι και είναι καλές. Προς θεού δεν κάνω διαφήμιση. Υπάρχουν και άλλες εταιρίες εξίσου καλές. Απλά αυτές έχω δοκιμάσει.

Όταν τις βάλω θα σου στείλω φωτό.

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GRIGIO » Παρ Μάιος 16, 2008 9:26 am

Να κοιτάξετε ποιό νούμρο φιμέ είναι πίσω,λογικά το 3 έχετε στα πίσω τζάμια,οπότε μπροστά θα βάλετε το 2.Θα έχετε διαφορά στον τόνο,δηλαδή στο πόσο σκούρο θα είναι το μπροστά τζάμι σε σχέση με το πίσω.Αλλά εαν βάλετε 3η σκάλα φιμέ στα τζάμια οδηγού-συνοδηγού πάτε καρφί για κλήση μετά.Οπότε ότι και να κάνετε,εγώ στη θέση σας πάνω από τη 2 δε θα έβαζα στα μπροστινά τζάμια...

Άβαταρ μέλους
perros
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Απρ 22, 2008 1:08 pm

Δημοσίευση από perros » Παρ Μάιος 16, 2008 9:38 am

συμφωνώ Grigio. Αυτό ακριβώς είπα. Επίσης αυτό που πρέπει να ζητήσουμε είναι μία βεβαίωση που χρησιμέει για το ΚΤΕΟ αλλά και άμα σε σταματήσουν το δίχνεις και λέει ότι οι συγκεκριμένες μεμβράνες εναρμονίζονται με την νομοθεσία τησ Ε.Ε.

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GRIGIO » Παρ Μάιος 16, 2008 10:04 am

Nαι,απλά είπα πώς αν βάλεις 3η σκάλα μπροστά ουσιαστικά είσαι παράνομος και τα στρουμφ σε γράφουν άνετα.

Άβαταρ μέλους
dimitrispapalel
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 531
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 19, 2007 3:48 pm

Δημοσίευση από dimitrispapalel » Παρ Μάιος 16, 2008 3:27 pm

Perros οταν τα βαλεις εαν μπορεις πες μου εαν ταιργιαξαν ακριβως γιατι εχω και εγω το ιδιο προβλημα και το σκεφτομαι...!! PDT_Armataz_01_03

Άβαταρ μέλους
perros
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Απρ 22, 2008 1:08 pm

Δημοσίευση από perros » Παρ Μάιος 16, 2008 3:31 pm

ok θα βάλω foto

Άβαταρ μέλους
Sporti
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2006 3:11 pm
Τοποθεσία: Αλιμο

Δημοσίευση από Sporti » Κυρ Μάιος 18, 2008 12:04 am

Το θεμα αυτο το ειχα ψαξει εγω και δεν ειχα βρει αποχρωση που να ταιριαζει 100% με τα μαμα φυμε κρυσταλλα απο τη φιατ....

Η βαζετε κατι που ταιριαζει στο περιπου (σημειωση,...τα μαμα κρυσταλλα "πρασινιζουν") η μπορει να γινει και αυτο που εχω κανει εγω τελικα στο δικο μου....δηλαδη εβαλα μεμβρανη ουδετερο χρωμα, αν θυμαμαι καλα μεσαια κατηγορια (μπορει και 1η) σκουρο σε ολα τα τζαμια (εκτοs του μπροστα)....ετσι ναι μεν σκουριναν λιγο ακομα τα πισω αλλα σαν χρωμα ταιριαξαν καλα με τα μπροστα...εγω παντωs εμεινα πολυ ικανοποιημενοs απο το αποτελεσμα. Αυτα σε Grande,...τωρα για το Bravo δεν ειμαι και σιγουροs γιατι προσεξα οτι τα μαμα φυμε ειναι πολυ σκουρα ειδη...
ΕικόναΕικόναΕικόνα

ΜΚ1 Sporting - MK2b Sporting - Grande Sporting - A3 Sportback 1.8TFSI

Άβαταρ μέλους
babis1012
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τρί Μαρ 11, 2008 8:37 pm
Τοποθεσία: perama

Δημοσίευση από babis1012 » Κυρ Μάιος 18, 2008 2:08 am

Το ξερω ρε γαμωτο μιλαμε για πολυ πολυ σκουρα.Αντε βρε φιλε βαλε και πες μας.Παντως και εγω στο Puntaki μου ηδια μαρκα ειχα
ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
perros
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Απρ 22, 2008 1:08 pm

Δημοσίευση από perros » Δευ Μάιος 19, 2008 1:10 pm

Έβαλα το Σάββατο llumar και τύπος titanium τελικά. Αυτό ταίριαζε περισσότερο με τα πίσω εργοστασιακά φιμέ. Κόστος €60 φιλική τιμή. Από ότι μου είπε κάνουν κανονικά κανένα 70άρι. Έβαλα στα παράθυρα οδηγού συνοδηγού και στα 2 μπροστινά φιλιστρίνια.

Άβαταρ μέλους
babis1012
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τρί Μαρ 11, 2008 8:37 pm
Τοποθεσία: perama

Δημοσίευση από babis1012 » Δευ Μάιος 19, 2008 6:12 pm

Οποτε μπορεις ανεβασε καμια εικονα σε παρακαλω να παω κι εγω.Παντως και στο punto μου αυτα ειχα και ημουν υπερευχαριστημενος και δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε με το να μην βλεπω και δεν φαινομουνα το βραδυ και ολα τελεια
ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
perros
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Απρ 22, 2008 1:08 pm

Δημοσίευση από perros » Τρί Μάιος 20, 2008 8:33 am

Παιδιά λίγο υπομονή για την foto. Χτες το βράδυ έβρεξε χώμα και από μαύρο είναι κόκκινο το αμάξι και δεν μπορώ να το πλύνω μέχρι το Σάββατο λόγω των μεμβρανών. Από βδομάδα ότι θέλετε. Πάντως δεν ταίριαξε απόλυτα αλλά πρέπει να το παρατηρήσεις πολύ καλά για να το δεις.

Άβαταρ μέλους
dimitrispapalel
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 531
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 19, 2007 3:48 pm

Δημοσίευση από dimitrispapalel » Τετ Μάιος 21, 2008 4:06 pm

Οταν λες δεν ταιριαξε ακριβως τι εννοης...??Ποιο ειναι ποιο ανοιχτοχρωμο το μπρος ή το πισω..??

Άβαταρ μέλους
perros
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Απρ 22, 2008 1:08 pm

Δημοσίευση από perros » Πέμ Μάιος 22, 2008 8:47 am

το μπροστινο είναι ελάχιστα ποιο ανοικτο. έγινε τέλειο. καλύτερο δεν γίνεται. Πίστεψέ με.

Άβαταρ μέλους
perros
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Απρ 22, 2008 1:08 pm

Δημοσίευση από perros » Τρί Μάιος 27, 2008 12:15 pm

http://s17.photobucket.com/albums/b57/p ... e%20punto/

μπειτε μέσα και δείτε 2 φωτογραφίες που έχω με τα φιμε

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξωτερική εμφάνιση”