Πατάκια

Θέματα που αφορούν την αισθητική βελτίωση.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

Άβαταρ μέλους
GRIGIO
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2005 6:27 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ-ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GRIGIO » Τετ Μαρ 19, 2008 11:24 am

Ρε παιδάκια,έχω ένα πρόβλημα με τα πατάκια,έχω το αμάξι 3,5 χρόνια και έχω αλλάξει 5 τετράδες πατάκια,όχι επειδή τα χαλάω(πλην του πρώτου που τρύπησε) αλλά επειδή μετακινούνται μπρτστά και κάτω από τα πεντάλ με αποτέλεσμα να δυσκολεύουν την αλλαγή ταχύτητας μιας και ο συμπλέκτης δεν πάει κάτω κτλ κτλ. Τελευταία φορά πήρα λαστιχένια τα οποία βαριούτσικα είναι αλλά δε χαλάνε.Και πάλι το ίδιο πρόβλημα. Τί να βάλω να μη μετακινείται το πατάκι μπροστά???????



Άβαταρ μέλους
g
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1906
Εγγραφή: Τετ Μαρ 16, 2005 4:23 pm
Τοποθεσία: Βούλα Αττικής

Δημοσίευση από g » Τετ Μαρ 19, 2008 12:14 pm

kai εγω φιλε το ιδιο προβλημα. απλα το εβγαλα κ ξεμπερδεψα του οδηγου. ενας φιλος το εχει κολησει με κολα για μοκετες κ δε ξεκουνα με τπτ...

Άβαταρ μέλους
panoramix
Έβγαλα το Ν
Έβγαλα το Ν
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Τετ Μάιος 16, 2007 11:37 pm
Τοποθεσία: Λαμία

Δημοσίευση από panoramix » Τετ Μαρ 19, 2008 12:37 pm

εγω θα προτιμουσα 4 κομματια "χριτσ χρατσ" στις γωνιες και θα ειναι μια χαρα, δεν θα μετακινειται καθολου... ;)

Άβαταρ μέλους
Sporti
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2006 3:11 pm
Τοποθεσία: Αλιμο

Δημοσίευση από Sporti » Τετ Μαρ 19, 2008 1:46 pm

skrats.....file ,...einai mia lisi...
ΕικόναΕικόναΕικόνα

ΜΚ1 Sporting - MK2b Sporting - Grande Sporting - A3 Sportback 1.8TFSI

Άβαταρ μέλους
g
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1906
Εγγραφή: Τετ Μαρ 16, 2005 4:23 pm
Τοποθεσία: Βούλα Αττικής

Δημοσίευση από g » Τετ Μαρ 19, 2008 7:29 pm

αλλα να πουμε πως με το σκρατς μπορει με το πατα πατα να ξεκολησει απο την σασομοκετα κ μετα παλυ τα ιδια ενω με τη κολα σε 2-3 σημεια που φοβομαστε δε νομιζω...αλλα αμα κολησει μετα ειναι λουκι το ξεκολα...αν κ με ενα μαχαιρι ολα γινονται. απλα εγω το εβγαλα κ ειμαι αρχοντας. ολο στα πενταλ εφτανε κ μαγκωνε κ τωρα οδηγαω ξεγνιαστα πλεον..

Deathsoul
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2009 4:35 pm

Re: Πατάκια

Δημοσίευση από Deathsoul » Τρί Ιούλ 14, 2009 12:33 pm

Παιδια να κανω μια ερωτηση ? Ξερεται που μπορω να βρω πατακια νικελενια που ειναι σαν σιδερενια ??

Άβαταρ μέλους
GDRIVER
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1752
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2009 12:28 pm

Re:

Δημοσίευση από GDRIVER » Τετ Ιούλ 15, 2009 7:30 am

baz έγραψε:πήγα στην αντιπροσωπεία και τους ζήτησα πατάκια και μου έδειξαν τα ίδια που μου είχαν δώσει, μπορείς να μου πεις σε ποία αντιπροσωπεία τα είδες?
φιλαρακι αν μπεις στην ιστοσελιδα της φιατ και πας στα αξεσουαρ τοτε θα βρεις πατακια που εχουν ακομα και μια τρυπα στην ακρη και ενα κλιπ που τα βαζεις στη μοκετα και κουμπωνει,ετσι ωστε να μη φευγει απο τη θεση της. υποθετω παντως πως ειναι πολλη καλης ποιοτητας.
μιά φορά ονειροναύτης , για πάντα ονειροναύτης

Άβαταρ μέλους
dimnim
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 17, 2009 10:39 am
Τοποθεσία: Αθήνα - Santa Barbara

Re: Πατάκια

Δημοσίευση από dimnim » Δευ Ιαν 25, 2010 10:02 am

Παιδιά εγώ το GP μου το έχω 12 μέρες και του άλλαξα σχεδόν αμέσως πατάκια!Πήγα στο Praktiker και πήρα μια 4άδα λαστιχένια με 20 ευρώπουλα! Πιστεύω ότι παραπάνω χρήματα είναι υπερβολή.
Αυτά που έχει μέσα είναι ψεύτικα!Τα σύγκρηνα με του αυτοκινήτου του πατέρα μου και είναι σαν τσιγαρόχαρτο μπροστά τους! Ο πατέρας μου έχει ένα Nissan Sunny 1.0 5D μοντέλο του '88 και έχει ακόμα τα μαμά πατάκια!!!.
Όταν μιλάς στο Θεό είναι προσευχή.
Όταν σου μιλάει ο Θεός είναι παράνοια.

Fiat Grande Punto 1.4 95HP 5D (13/01/2010)

Άβαταρ μέλους
Andreas_8vpunto
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2011 11:45 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πατάκια

Δημοσίευση από Andreas_8vpunto » Σάβ Ιουν 11, 2011 11:43 am

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω...πάνε μπροστά και κολλάει ο συμπλέκτης κάτω από το πατάκι, οπότε το έχω σαν συνήθεια όποτε μπαίνω στο αμάξι να τα τραβάω λίγο πίσω...

να βάλω χριτσ χρατσ ή τπτ κουμπιά όπως έχουν άλλα αμάξια; Να τα βγάλω τελείως δεν θέλω...
mk2b 8v '04

Άβαταρ μέλους
tashauna
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2010 7:40 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Πατάκια

Δημοσίευση από tashauna » Σάβ Ιουν 11, 2011 12:01 pm

Αντρέα να πας σε ένα μαγαζί με αξεσουάρ αυτοκινήτου που ράβουν πατάκια, να σου πάρουν μέτρα και να ράψεις την τέλεια διάσταση.
2 punto εχω αγοράσει και στα 2 πήγα και έφτιαξα πατάκια με κόστος 20-25 ευρώ. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα να μετακινούνται ή να μην κάθονται καλά και να μου κολλάνε το συμπλέκτη. Να προσέξεις μόνο από κάτω να έχουν "δοντάκια" για να γαντώνονται στη μοκέτα.
Βρείτε μου τρόπο να αποκτήσω 106+ άλογα... (Fix It Again Tony) :P

Άβαταρ μέλους
AKIS P
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 3527
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 20, 2011 5:56 pm
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Πατάκια

Δημοσίευση από AKIS P » Σάβ Ιουν 11, 2011 1:41 pm

εγω εχω πατακια απο την φιατ τα οποια συμπεριλαμβανονταν στα extra του αυτοκινητου αλλα δεν εχω προβλημα στο να μετακινουνται απλα μια λυση ειναι να το τοποθετεις λιγο πιο πισω απο την θεση που ειναι τα πενταλ αλλα και παλι οχι απαραιτητα
WE RIDE TILL WE DIE!!!!

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Πατάκια

Δημοσίευση από Gazofonix » Σάβ Ιουν 11, 2011 4:59 pm

tashauna έγραψε:Αντρέα να πας σε ένα μαγαζί με αξεσουάρ αυτοκινήτου που ράβουν πατάκια, να σου πάρουν μέτρα και να ράψεις την τέλεια διάσταση.
2 punto εχω αγοράσει και στα 2 πήγα και έφτιαξα πατάκια με κόστος 20-25 ευρώ. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα να μετακινούνται ή να μην κάθονται καλά και να μου κολλάνε το συμπλέκτη. Να προσέξεις μόνο από κάτω να έχουν "δοντάκια" για να γαντώνονται στη μοκέτα.
Ντρεπεσε να πεις 3?Και για το δικο μου το αμαξι εσυ τα εκανες παραγγελια οταν σε ειχα ρωτησει για τα δικα σου στο Evo.Και μια χαρα ειναι.Και βολτες δεν κοβουν και αντεχουν και ευκολα στεγνωνουν. :wink:
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Άβαταρ μέλους
lambros
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 787
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2007 12:31 pm
Τοποθεσία: ΑΤΗΕΝS

Re: Πατάκια

Δημοσίευση από lambros » Σάβ Ιουν 11, 2011 6:25 pm

τιμη για τα original ειτε για grande punto ή punto evo ξερουμε?

Άβαταρ μέλους
Andreas_8vpunto
Εμαθα να ξεκινάω.
Εμαθα να ξεκινάω.
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2011 11:45 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πατάκια

Δημοσίευση από Andreas_8vpunto » Σάβ Ιουν 11, 2011 7:43 pm

tashauna έγραψε:Αντρέα να πας σε ένα μαγαζί με αξεσουάρ αυτοκινήτου που ράβουν πατάκια, να σου πάρουν μέτρα και να ράψεις την τέλεια διάσταση.
2 punto εχω αγοράσει και στα 2 πήγα και έφτιαξα πατάκια με κόστος 20-25 ευρώ. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα να μετακινούνται ή να μην κάθονται καλά και να μου κολλάνε το συμπλέκτη. Να προσέξεις μόνο από κάτω να έχουν "δοντάκια" για να γαντώνονται στη μοκέτα.
Αθήνα γνωρίζουμε κανένα τέτοιο μαγαζί; αλλά να είναι και ποιοτικό για να κρατήσουν...
mk2b 8v '04

Άβαταρ μέλους
Gazofonix
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 6:21 pm
Τοποθεσία: Καστορια-Θεσ/νικη

Re: Πατάκια

Δημοσίευση από Gazofonix » Σάβ Ιουν 11, 2011 9:57 pm

Αν δεν βρεις Αθηνα (μαλλον απιθανο) στα στελνουμε απο εδω μιας και ειναι δοκιμασμενο το μαγαζι και πολλυ καλη η τιμη τους. :wink:
Αλλα καλο θα ειναι να πας σε μαγαζι που περνει παραγγελιες για πατακια μιας και το αμαξι μας εχει πολυ ανωμαλο πατωμα.Τα πατακια που ειναι "για ολα" δεν καθονται με τπτ.Ειχα 1 σετ και τα ειχα κοψει σε 100 σημεια για να πατανε. PDT_Armataz_01_02
AKIS P έγραψε:και επαναλαμβανω η γατα τρωει το καναρινι.....καναρινακι με 14 αρι μοτερ που φοραει τα αντερα του και παραπανω αλογα απο μενα και εγω ξερω να κανω μαγκιες :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξωτερική εμφάνιση”