Φανάρια τύπου Angel Εyes

Θέματα που αφορούν την αισθητική βελτίωση.

Συντονιστής: Puntoclub.gr moderators

ANGEL EYES

Το δημοψήφισμα λήγει την Παρ Μαρ 30, 2007 5:52 pm

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?ΜΕ ΤΑ ΜΑΜΑ?
2
14%
Ή ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΤΑ ANGEL????
12
86%
 
Σύνολο ψήφων: 14

Άβαταρ μέλους
Orange
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6403
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2006 2:36 am
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Re: ANGEL EYES

Δημοσίευση από Orange » Πέμ Σεπ 10, 2009 9:47 pm

Spartiatis No2 έγραψε:Πάπαλα, έχω φάει τον τόπο και σε Ιταλικα site δεν βρήκα τίποτα. Μόνο κιτ υπάρχουν για να το φτιάξει κάποιος μόνος του το οποίο δεν το πολυβλέπω...
Ειναι και κομματι δυσκολο να ανοιξεις το φαναρι, να εφαρμοσεις την μοντιφα με τα δακτυλιδια και μετα να το ξανακολλησεις....
Παντως αν πιανουν τα χερια σου και εχεις υπομονη, καντο.
Αλλαζει φατσα το αμαξι και προσωπικα για μενα, τα angel eyes, το ομορφαινουν πολυ.


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Klimis18
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1574
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2008 1:08 pm
Τοποθεσία: MENIDI
Επικοινωνία:

Re: ANGEL EYES

Δημοσίευση από Klimis18 » Πέμ Σεπ 10, 2009 11:24 pm

Spartiati no2 καλη φαση να το φτιαξεις μονος σου αλλα το θεμα ειναι πως ανοιγεις το φαναρι :S Και μετα 8α ειναι κολιμενω με σιλικονες γυρω γυρω .....


..Eμενα μολις μ καηκε η μια λαμπα xenon καλη φαση ε??
ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΤΩΧΟΠΑΙΔΑ ΜΕ ΑΚΡΙΒΑ ΓΟΥΣΤΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ !!!

ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
Spartiatis No2
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τετ Μαρ 22, 2006 7:02 pm
Τοποθεσία: Σπάρτη

Re: ANGEL EYES

Δημοσίευση από Spartiatis No2 » Παρ Σεπ 11, 2009 2:22 pm

Είμαι ο χεορότερος άνθρωπος που υπάρχει για τέτοιες λεπτοδουλειές. Ο γιατρός μου έχει απαγορέψει να ασχολούμαι με πράγματα που θέλουν λεπτομέρειες γιατί τσαντίζομαι και τα σπάω.

Τελικά απ'οτι βλέπω άκυρο τα angel eyes, θα αλλάξω καμια λάμπα μπας και δω λίγο φώς γιατι δεν έχω αλλάξει ποτέ και δεν φωτάνε τόσο πολύ πλέον οι λάμπες, το φως είναι για ύπνο. 'Εχω βρει κάτι phillips. ( Αν δοκιμάσω να τις αλλάξω μόνος μου με βλέπω να σπάω τα φανάρια από τα νεύρα)

Εάν πάντως κάτι πάρω γραμμή πάνω σε angel eyes για mk2b θα ενημερώσω το forum άμεσα.

Άβαταρ μέλους
Klimis18
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1574
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2008 1:08 pm
Τοποθεσία: MENIDI
Επικοινωνία:

Re: ANGEL EYES

Δημοσίευση από Klimis18 » Παρ Σεπ 11, 2009 5:14 pm

spartiati βαλε xenon σκετα μπορεις

8α φωτιζει τρελα
ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΤΩΧΟΠΑΙΔΑ ΜΕ ΑΚΡΙΒΑ ΓΟΥΣΤΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ !!!

ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
Spartiatis No2
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τετ Μαρ 22, 2006 7:02 pm
Τοποθεσία: Σπάρτη

Re: ANGEL EYES

Δημοσίευση από Spartiatis No2 » Παρ Σεπ 11, 2009 8:54 pm

Κανα άλογο θα πάρω? χαχαχα

Οχι ρε, με τις λαμπες τις καινουριες θα ειμαι μια χαρα πιστεύω. Έβαλε ο κολλητός μου την προηγούμενη βδομάδα στην 147 του xenon. Καλά φωτάνε αλλά με τις αλογόνου στην μεγάλη σκάλα που είναι και φως θέσης και είναι πάντα αναμένο είναι μια βλακία.

Δεν προτρέχω σε πατέντες για να μην ασχολούμε να φτιάχνω συνέχεια. Να εσένα σου κάηκε η μία λάμπα ας πούμε, τρέχα να βάλεις άλλη. Εργοστασιακό μόνο για να μην τρέχω.

Εδώ που τα λέμε, επειδή πεσ'το ειμαι κολλημένος ή ότι άλλο πεις, μου σκάνε αυτοκίνητα 10ετίας και βάζουν xenon, φαίνεται λίγο ακυρο, για μένα τουλάχιστον...

Άβαταρ μέλους
Klimis18
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1574
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2008 1:08 pm
Τοποθεσία: MENIDI
Επικοινωνία:

Re: ANGEL EYES

Δημοσίευση από Klimis18 » Σάβ Σεπ 12, 2009 4:00 am

Βασικα απο βλακεια δικια μου χαλασε ο μετασχησματιστης του γιατι πριν το βαλω επεσε κατω :P

Eχω εγγυηση ομως και εβαλα καινουργιο χωρις φραγκο !!!
ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΤΩΧΟΠΑΙΔΑ ΜΕ ΑΚΡΙΒΑ ΓΟΥΣΤΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ !!!

ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
eldim
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Αύγ 24, 2009 2:14 pm

Re: ANGEL EYES

Δημοσίευση από eldim » Πέμ Σεπ 24, 2009 3:19 pm

Spartiatis No2 έγραψε:Πάπαλα, έχω φάει τον τόπο και σε Ιταλικα site δεν βρήκα τίποτα. Μόνο κιτ υπάρχουν για να το φτιάξει κάποιος μόνος του το οποίο δεν το πολυβλέπω...
Υπάρχουν έτοιμα σετ angel eyes (ή HALO) και μάλιστα με projector μέσα. Αν βάλεις τέτοια και xenon κιτ είναι τέλεια. Προσοχή μόνο γιατί αν πάρετε από Αγγλία δεν κάνουν για μας (δεξιό-τίμονα γαρ). Κόστος όλα μαζί βγαίνουν στο 400αρι περίπου (με Κινέζικο xenon).
Όταν οι Ιταλοί είχαν μεταβλητό χρονισμό βαλβίδων, 2 μπουζί στο κύλινδρο και έστριβαν σαν τραίνα, οι Βαυαροί έφτιαχναν τρίκυκλα!

Άβαταρ μέλους
Spartiatis No2
Μαθαίνω να στρίβω.
Μαθαίνω να στρίβω.
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τετ Μαρ 22, 2006 7:02 pm
Τοποθεσία: Σπάρτη

Re: ANGEL EYES

Δημοσίευση από Spartiatis No2 » Πέμ Σεπ 24, 2009 10:46 pm

Με 400 ευρώ φιλε, βάφω μπρος-πίσω προφυλακτήρα που θέλω, φτιάχνω και 2 βαθουλωματάκια που έχω και το αμάξι γίνεται πάλι καινούριο... Σιγά μην ασχοληθώ με φωτάκια... :)

Άβαταρ μέλους
g
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1906
Εγγραφή: Τετ Μαρ 16, 2005 4:23 pm
Τοποθεσία: Βούλα Αττικής

Re: ANGEL EYES

Δημοσίευση από g » Παρ Σεπ 25, 2009 8:49 am

εγω παντως κ σαν ΗΑΛΟ που λες παραπανω φιλε παλι δεν βρηκα για μκ2β σειρα. αν εχεις κανα λινκ;;; ευχαριστω εκ των προτερων

Άβαταρ μέλους
eldim
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Αύγ 24, 2009 2:14 pm

Re: ANGEL EYES

Δημοσίευση από eldim » Παρ Σεπ 25, 2009 3:56 pm

Spartiatis No2 έγραψε:Με 400 ευρώ φιλε, βάφω μπρος-πίσω προφυλακτήρα που θέλω, φτιάχνω και 2 βαθουλωματάκια που έχω και το αμάξι γίνεται πάλι καινούριο... Σιγά μην ασχοληθώ με φωτάκια... :)
Προφανώς και έχεις απόλυτο δίκιο. Ούτε κι εγώ τα έδωσα, αλλά υπάρχουν :smile:
Όταν οι Ιταλοί είχαν μεταβλητό χρονισμό βαλβίδων, 2 μπουζί στο κύλινδρο και έστριβαν σαν τραίνα, οι Βαυαροί έφτιαχναν τρίκυκλα!

Άβαταρ μέλους
eldim
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Αύγ 24, 2009 2:14 pm

Re: ANGEL EYES

Δημοσίευση από eldim » Παρ Σεπ 25, 2009 4:23 pm

g έγραψε:εγω παντως κ σαν ΗΑΛΟ που λες παραπανω φιλε παλι δεν βρηκα για μκ2β σειρα. αν εχεις κανα λινκ;;; ευχαριστω εκ των προτερων
Πανε στο http://www.ebay.de και γραψε punto angeleyes.

Αυτα δεν ειναι του μκ2β?
Εικόνα
Όταν οι Ιταλοί είχαν μεταβλητό χρονισμό βαλβίδων, 2 μπουζί στο κύλινδρο και έστριβαν σαν τραίνα, οι Βαυαροί έφτιαχναν τρίκυκλα!

Άβαταρ μέλους
vagelis_ee
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 01, 2009 12:31 pm

Re: ANGEL EYES

Δημοσίευση από vagelis_ee » Παρ Σεπ 25, 2009 6:00 pm

οχι... ειναι mk1

Άβαταρ μέλους
g
Τρέχω σε αγώνες.
Τρέχω σε αγώνες.
Δημοσιεύσεις: 1906
Εγγραφή: Τετ Μαρ 16, 2005 4:23 pm
Τοποθεσία: Βούλα Αττικής

Re: ANGEL EYES

Δημοσίευση από g » Παρ Σεπ 25, 2009 9:46 pm

αυτα φιλε ειναι 93-99, εγω θελω 03-06, ουτε 99-03...ειναι πονεμενη ιστορια για τα μκ2β...κ καπου στην Ισπανια ειχα βρει αλλα δεν τα ξαναβρηκα,,,, μονο DIYS καταστασεις

Άβαταρ μέλους
nick21
Νικολάκης
Νικολάκης
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 22, 2006 8:43 pm
Τοποθεσία: ΑΛΜΥΡΟΣ

Re: ANGEL EYES

Δημοσίευση από nick21 » Κυρ Νοέμ 22, 2009 5:31 pm

παιδια ποια οι διαφορα απο 2 αυτά φανάρια?

http://www.celestial-accessories.com/es ... 3ae43fb199

http://www.celestial-accessories.com/es ... 3ae43fb199
Punto Mk1 Sporting

Άβαταρ μέλους
Orange
Schumacher
Schumacher
Δημοσιεύσεις: 6403
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 06, 2006 2:36 am
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Re: ANGEL EYES

Δημοσίευση από Orange » Κυρ Νοέμ 22, 2009 7:42 pm

nick21 έγραψε:παιδια ποια οι διαφορα απο 2 αυτά φανάρια?
Απ' οσο μπορω να καταλαβω απο τις φωτο, κανενα δεν ειναι angel eyes, ειναι και τα δυο με την νεα εκ Γερμανιας "μοδα" day leds (dayline) κανενα δε κανει για τοποθετηση universal xenon, μιας και το ενα εχει μονο τη δευτερη σκαλα projector και τους προβολεις απλου κατοπτρου και το αλλο ειναι τ' αναποδο, δηλ. projector στους προβολεις και κατοπτρο στη δευτερη σκαλα.
Για να μην τυφλωνουν τα xenon και για να γινει σωστη ρυθμιση, μονο σε φανο τυπου projector μπορουν να μπουν.
Αν δε σκεφτεσε για xenon η δε σε πειραζει αν δε μπορεις να ρυθμισεις σωστα την δεσμη τους, διαλεγεις οποιο εκ των δυο φωτιστικων, σου αρεσει περισσοτερο.
Τσεκαρε μονο αν εχουν ηλεκτρικη ρυθμιση σταθμης, οπως ο εργοστασιακος φανος, ωστε να μπορεις να ρυθμιζεις τη δεσμη απο το χειριστηριο μεσα στην καμπινα.
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξωτερική εμφάνιση”